Tesla Model S Plaid jest jeżdżącą reklamą. Ta jazda testowa wyjaśnia dlaczego

Tesla Model S Plaid jest jeżdżącą reklamą. Ta jazda testowa wyjaśnia dlaczego

tesla model s plaid

Podaj dalej

Samochody elektryczne konkurują dziś z kultowymi superautami, a na ich czele króluje Tesla Model S Plaid. Niekwestionowany król elektryków od Elona Muska, jest dziś hitem i pobił nie jednego rywala, ustanawiając rekord na torze Nurburgring. Co można o nim powiedzieć z perspektywy pasażera w trybie jazdy Drag Strip?

Tesla Model S Plaid to świetny model do układania włosów

Cena najszybszego produkowanego seryjnie elektryka, jakim jest Tesla Model S Plaid, startuje od 530 tys. zł. W związku z tym nie każdy może go kupić, ale są tacy, którzy chętnie pochwalą się zakupem, a nawet podzielą się wrażeniami z fotela pasażera.

Najszybsza Tesla generuje moc ponad tysiąca koni mechanicznych i przyspiesza do setki w 2,1 sekundy. To zasługa m.im doskonałego współczynnika oporu powietrza, który dla tego modelu wynosi jedynie 0.208 Cd. To niszczy konkurencję, a jeśli wsiądziesz do środka wyprasuje ci zmarszczki i ułoży fryzurę.

tesla model s plaid 2

Efekt Tesli Model S Plaid naprawdę działa

Nagrania z wrażeń i reakcji pasażerów podczas przejazdu najszybszą Teslą, to bardzo chętnie oglądane wideo na YouTube. Zabawne reakcje na uruchomienie trybu Drag Strip i szaleńcze przyspieszenie, gdy za oknem przelatują drzewa, to najlepsza recenzja tego modelu.

Pasażerowie, których zobaczysz na nagraniu, nie mieli do tej pory styczności z Teslą Model S Plaid. Być może nigdy w życiu nie doświadczyli reakcji organizmu na tak duże przeciążenia, o czym świadczą ich komentarze. Jedni nienawidzą, gdy stery przejmuje adrenalina, drudzy czerpią z tego ogromną radość.

Zanim powiesz, że Teslę Model S Plaid może poprowadzić każdy kierowca, dopóki prowadzi ją po prostej, dobrze wiedzieć, że Model Y, który waży o 160 kg mniej, w teście łosia zawstydził BMW M4.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News