Tesla Model S Plaid i 1000-konny McLaren 720S spotkały się na torze. Na taki wynik wszyscy czekali [WIDEO]

Tesla Model S Plaid i 1000-konny McLaren 720S spotkały się na torze. Na taki wynik wszyscy czekali [WIDEO]

Tesla vs McLaren

Podaj dalej

Tesla Model S Plaid szokuje swoimi osiągami i prawie przyzwyczailiśmy się do tego, że zawsze wygrywa w szalonych wyścigach drag race. Do tej pory pokonała wszystkie seryjne samochody elektryczne i spalinowe. Czy trafi się wreszcie rywal, na którym osiągi Tesli nie zrobią wrażenia?

Tesla Model S Plaid nokautuje wszystkich przeciwników

Ściganie się wyjątkowymi samochodami to dla DragTimes kolejny zwykły dzień. Jedyne co różni ten wyścig od innych, jakie oglądamy na tym kanale, to fakt, że Tesla mierzy się z dostrojonym McLarenem 720S Spider.

Oglądaliśmy już jak elektryk Elona Muska, rozprawia się z Lamborghini Huracan, Ferrari SF90 Stradale czy Porsche Taycan. Dlatego nie dziwi fakt, że Brooks chciał dołączyć do swojej kolekcji trofeów egzotyka o mocy tysiąca koni mechanicznych.

Właściciel Tesli Model S Plaid posiada w swoim garażu m.in. Forda GT, McLarena 765 LT i Lamborghini Huracan. Od jakiegoś czasu jednak zabiera na pas startowy elektryczną Teslę, by nokautować przeciwników jej osiągami.

McLaren vs Tesla
YouTube

Czy kolejną zdobyczą obłędnie szybkiej Tesli będzie dostrojony McLaren 720s Spider?

McLaren 720S Spider jest nieco cięższy niż model 720S, ale ma dodatkową moc, która to rekompensuje. Egzemplarz, który bierze udział w wyścigu osiąg ablisko tysiąc koni mechanicznych.

Właściciel doposażył w kilka istotnych elementów m.in. lepszy wlot do oddychania. Dostroił samochód i w pełni wykorzystał modyfikacje.
Biorąc pod uwagę, że Tesla Model S Plaid ma moc 1000 koni i rozkłada ją na cztery opony, a McLaren jedynie dwie, ciężko przewidzieć kto wygra. Technologię na pokładzie Tesli stworzono tak, by mogła przenieść każdą część mocy na ziemię.

McLaren ma zaś zaawansowaną kontrolę trakcji tyle, że nie projektowano jej z myślą o mocy 1000 koni mechanicznych. Tymczasem jak zobaczysz, zarządza nią spektakularnie. Na każdym z wyścigów widać, że jest stworzony do wyścigów, zwłaszcza gdy patrzysz na finalne hamowanie.

W pierwszym z trzech wyścigów zobaczysz, jak McLaren wyskakuje z linii w sposób, w jaki może to zrobić niewiele samochodów na świecie. Czy ta umiejętność wystarczy, by spuścić Tesli lanie? Sprawdź sam, bo tak emocjonujących sprintów dawno nie widziałeś.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News