Tesla Model 3 Performance kontra nowiutkie Audi RS3. W tym teście nie tylko dźwięk elektryka Was zaskoczy

Tesla Model 3 Performance kontra nowiutkie Audi RS3. W tym teście nie tylko dźwięk elektryka Was zaskoczy

audi rs3 kontra tesla model 3 performance

Podaj dalej

Wiadomo, że Tesla pod względem jakości wykonania pozostawia wiele do życzenia, a do jakości niemieckiego Audi wiele jej brakuje. Jednak jeśli chodzi o osiągi, w stajni Elona Muska, znajdziesz piekielne mocne samochody. Dziś w najnowszym odcinku od CarWow, zobaczysz jak próbuje ją pobić najnowsze Audi RS3.

Czy Tesla Model 3 Performance wykończy Audi RS3? Możesz się zdziwić

Elon Musk od jakiegoś czasu wrzuca na rynek samochody elektryczne, które osiągami dorównują nie jednemu sportowemu Audi. Amerykański producent samochodów tym samym sprawił, że są więcej niż tylko fajne.

Obecna Tesla Model 3 Performance jest dostępna od 265 000 złotych, oferuje 567 km zasięgu jazdy i maksymalną prędkość 261 km/h. Jednak to, co najbardziej imponuje wszystkim, w elektrykach od Elona Muska to, to jak przyspieszają.

Amerykański producent informuje, że Model 3 Performance potrzebuje jedynie 3,1 sekundy, by osiągnąć setkę na liczniku. Wszystko dzięki pracy dwóch elektrycznych silników, sterowanych najnowszym oprogramowaniem. W porównaniu do niemieckiego konkurenta od Audi Sport wygląda to imponująco. Zielony hatchback jest lżejszy od elektryka Muska, to normalne zjawisko. Napędzany 5- cylindrowym silnikiem benzynowym, osiąga moc 400 koni mechanicznych i 500 Nm.

Audi RS3 vs Tesla Model 3 Performance drag race

Najnowsze Audi RS3 zamiast zwykłego mechanizmu różnicowego tylnej osi i sprzęgła wielotarczowego, ma dwa sterowane elektronicznie sprzęgła wielotarczowe i rozdzielacz momentu obrotowego. To rozwiązanie gwarantuje lepsze właściwości jezdne. Tylko czy w wyścigu drag, który odbywa się na prostej, ma to jakieś znaczenie? Tu najbardziej liczą się napięte do granic możliwości mięśnie.

Pokonanie szalonego benzyniaka nie będzie takie proste jak ci się wydaje. Czy amerykański wojownik ma wystarczająco silne argumenty, by pobić RS3 gdy dochodzi do startu z rolki? Ekipa CarWow już czeka, by ci to pokazać. Wystarczy wcisnąć przycisk start poniżej, by zobaczyć, że nie tylko dźwięk demonstruje tu sens sławnego sloganu #vorspungdurchtechnik.

Dostrojone Audi RS3 rzuca wyzwanie Audi R8. Zobacz ekscytujący wyścig na mokrej nawierzchni [WIDEO]

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News