Tesla Model 3, jedzie w trybie łodzi. Coś takiego mógł stworzyć tylko Elon Musk [WIDEO]

Tesla Model 3, jedzie w trybie łodzi. Coś takiego mógł stworzyć tylko Elon Musk [WIDEO]

Elon Musk i Tesla w trybie łodzi

Podaj dalej

Ostatnie powodzie w Europie i Chinach, to główny temat wiadomości. Sceny z zalanych ulic, krążą w social media, a w wielu z nich jest oznaczany Elon Musk. Dzieje się tak za sprawą nagrań, w których bohaterem jest Tesla Model 3. Samochód, który wydaje się być niezatapialny.

Elon Musk przygotował Teslę na ekstremalną jazdę

Kilka dni temu zamieszczaliśmy artykuł, w którym opisaliśmy jak Elon Musk, świetnie przygotował swoje samochody, dla chińskich klientów. Nagranie elektryka, który podczas powodzi wyjeżdża z zalanego tunelu, było odtwarzane tysiące razy. Takie zjawiska pogodowe w tej części globu, są na porządku dziennym. Dla Europejczyków, to ekstremalne zjawiska, na które nie są gotowi.

Każdy kierowca, który kiedykolwiek miał do czynienia z zalaną drogą, wie, jak stresujące jest to doświadczenie.  Lawirowanie samochodem, aby uniknąć zalania silnika i wydechu, jest trudne do wykonania. Każdy błąd w tej sytuacji, skutkuje zalaniem samochodu, co w rezultacie oznacza spore kłopoty.

W Chinach, które co roku nawiedzają dziesiątki huraganów czy tajfunów, widok zalanych samochodów, nie jest niczym nowym. Jednak rzadkością jest widok samochodów, które stawiają czoła wodzie. Bynajmniej nie są to masywne SUV-y,  a nisko położone, uzbrojone po zęby w technologię i całkowicie elektryczne pojazdy. W związku z tym, Tesla otrzymała w social media nowy tryb jazdy.

Elon Musk i Tesla w trybie łodzi
TikTok

Użytkownicy social media twierdzą, że Tesla jeździ w trybie łodzi

W mediach społecznościowych pojawiają sie nagrania, na których Tesla wykazuje się ponadprzeciętnymi zdolnościami.  To co na nich zobaczysz, nie pozostawia wątpliwości, że Elon Musk, podchodzi poważnie, do kwestii technologii na pokładzie swoich samochodów. Ta niezwykła umiejętność radzenia sobie w wodzie, zyskała miano „trybu łodzi”

Filmy z Teslą Model 3 w „trybie łodzi”, w ciągu ostatnich kilku dni, stały się hitem  na platformach społecznościowych. Ujęcia, jak całkowicie elektryczny Model 3, poradził sobie z powodzią i wytrwał, podczas gdy inne samochody utknęły na drogach, są spektakularne.

Wideo z chińskiej prowincji Henan, gdzie Model 3 na pełnym gazie, przemieszcza się w głębokich wodach powodziowych, robi ogromne wrażenie.

Inne nagranie z jazdy nieoficjalnym „trybem łodzi” Tesli, przedstawia wyprodukowany w Chinach Model 3, brodzący przez zalaną autostradę, bez jakichkolwiek problemów. Krótki filmik pokazuje, że całkowicie elektryczny sedan działał bez problemu i wyprzedzał inne samochody w środku powodzi.

Jeszcze inny film, który jest bardziej szokujący, pokazuje całkowicie elektrycznego sedana, który przedziera się przez mocno zalane ulice w Zheng Zhou City.

Tym samym, Tesla wyprodukowana w Chinach, jest dowodem na to, jak świetnie sprawdza się testowanie na symulatorach. Pracownicy Gigafactory Shanghai, pod wodzą Elona Muska, świetnie się spisali.

Przeczytaj również