Tesla kupiła największą na świecie maszynę odlewniczą. Elon Musk ujawnił, do czego ją wykorzysta [WIDEO]

Tesla kupiła największą na świecie maszynę odlewniczą. Elon Musk ujawnił, do czego ją wykorzysta [WIDEO]

Tesla kupiła gigantyczną maszynę

Podaj dalej

Tesla przez kilka ostatnich lat sporo zainwestowała w technologie odlewania i stopów. Dzięki nim produkcja części do samochodów jest znacznie prostsza. Firma Elona Muska, kupiła kilka sztuk największej maszyny odlewniczej na świecie produkowanej przez Idrę. Wydała na to wiele milionów dolarów.

Tesla wykorzysta Giga Press do budowy wyjątkowego modelu

Jak informuje Electrek, Tesla kupiła największą na świecie maszynę do odlewania, znaną również jako Giga Press. Producent zamierza ją wykorzystać do budowy swoich samochodów, a konkretnie jednego, wyczekiwanego od lat.

Przez kilka ostatnich tygodni Idra prezentowała nową giga prasę, która zgarnie tytuł największej na świecie. Firma współpracowała z Teslą, dlatego pojawiły się plotki, że gigantyczna maszyna, jaką widzisz poniżej, trafi do Elona Muska. Teraz dyrektor generalny Tesli potwierdził, że wykorzysta ją do budowy nadwozia Cybertruck. Modelu, na który wszyscy czekają od lat.

Tesla już wcześniej ujawniła, że zbuduje Cybertruck przy użyciu egzoszkieletu ze stali nierdzewnej. Napisała o tym na swojej stronie internetowej.

„Cybertruck ma zewnętrzną powłokę wykonaną z myślą o najwyższej trwałości i ochronie pasażerów. Począwszy od prawie nieprzenikalnego egzoszkieletu, każdy element został zaprojektowany z myślą o doskonałej wytrzymałości, od walcowanej na zimno strukturalnej powłoki ze stali nierdzewnej po szkło pancerne Tesla”.

Screen-Shot-Tesla kupuje ginatyczną maszynę od Idry
Idra, YouTube

Producent stawia na uproszczenie procesu produkcji samochodów elektrycznych

Firma Elona Muska, nabyła kilka jednostek największej maszyny odlewniczej na świecie, opracowanych przez Idrę. Pierwszą Giga Press firmy Tesla zainstalowano w fabryce Fremont w 2020 roku. Pierwsza tego typu maszyna Tesli ma siłę zwarcia od 55 000 do 61 000 kiloniutonów.

Tesla produkowała Model Y z pojedynczym tylnym nadwoziem, które zastąpiło 70 różnych części w pojeździe elektrycznym. Producent posiada jeszcze kilka gigantycznych maszyn odlewniczych w Gigafactory w Teksasie. Tam właśnie ruszyła produkcja Modelu Y z jednoczęściowym odlewem zarówno z przodu, jak i z tyłu.

Firma Elona Muska, przyznała, że musi opracować nowe techniki produkcyjne, aby wprowadzić Teslę Cybertruck do produkcji. Wygląda na to, że ta nowa gigantyczna nowa maszyna odlewnicza stanowi część tego planu.

Cybertruck zaprezentowano w 2019 roku. Elektryczny pickup miał już być w oferowany klientom, ale producent skoncentrował się na rozwoju i produkcji modelu Y. Najnowszy plan jest taki, że produkcja Tesli Cybertruck ruszy w 2023 roku. Na pewno nowa maszyna  ułatwi wdrożenie tego planu, ale nie wiadomo, czy  Tesla dotrzyma terminu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News