Tesla kontra czołówka niemieckich producentów. Trzech się ściga, a jeden odpoczywa [WIDEO]

Tesla kontra czołówka niemieckich producentów. Trzech się ściga, a jeden odpoczywa [WIDEO]

pojedynek elektrykow Tesla Audi Mercedes Porsche

Podaj dalej

To co dziś rozgrzewa rynek to zmagania marek w wyścigu samochodów elektrycznych. Dlaczego by nie sprawdzić, jak w praktyce wypada Tesla w porównaniu do świeżych konkurentów? Do tego wyścigu wybrano najlepsze samochody elektryczne, jakie dziś mógłbyś kupić.

Tesla Model S a może najnowszy Mercedes EQS? Ten pojedynek pozbawia złudzeń

W najnowszym odcinku drag race CarWoW sprawdził, jak wygląda długoletni lider samochodów elektrycznych Tesla Model S w porównaniu do najmocniejszych modeli niemieckich producentów. Zobaczysz tutaj najnowszego Mercedesa EQS, stosunkowo nowe Audi e-Tron GT i Porsche Taycan.

Porównanie najlepiej zacząć od liczb. Mercedes EQS, który staje do wyścigu to podstawowa wersja 450+. Posiada pojedynczy silnik elektryczny na tylnej osi, który generuje moc 329 KM i 568 Nm momentu obrotowego. Wygląda na to, że waga baterii może go pozbawić podium, bo waży aż 2480 kg.

Audi e-tron GT z dwoma silnikami elektrycznymi, po jednym na każdej osi, ma moc 523 KM i moment obrotowy 640 Nm. Waży 2276 kg, co oznacza, że jest lżejszy niż Mercedes EQS.

Porsche reprezentuje Taycan 4S, który tak jak Audi, wykorzystuje dwa silniki elektryczne, ale generuje większą moc 571 KM i 650 Nm. Waga przemawia na jego korzyść, bo waży 2220 kg.

Najbardziej doświadczony wśród konkurencji Tesla Model S 100D, zamyka stawkę. Podobnie jak Audi i Porsche, posiada dwa silniki elektryczne, jeden na każdej osi, ale jest mocniejszy niż oba. Generuje mocy 605 KM i 687 Nm momentu obrotowego. Jest jednak cięższy od tych dwóch i waży 2290 kg, choć to wciąż mniej niż Mercedes EQS.

Czy wbrew liczbom Mercedes EQS ma szanse wygrać ? Musisz obejrzeć wideo, by dowiedzieć się, kto jest mistrzem sprintu, startu z rolki i efektywnego hamowania.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News