Tesla już z nową świetną funkcją! Haker już ją zdobył i pokazał, jak działa [WIDEO]

Tesla już z nową świetną funkcją! Haker już ją zdobył i pokazał, jak działa [WIDEO]

Tesla z nowym autopark

Podaj dalej

Tesla właśnie wprowadziła nową funkcję Autopark opartą na Tesla Vision dla odświeżonego Modelu S. Do tej pory funkcja korzystała z ultradźwiękowych czujników zlokalizowanych wokół samochodu. Co się zmieniło?

Funcja Autopark już działa z systemem wizyjnym

Funkcja Autopark wspomagająca parkowanie samochodu polegała do tej pory tylko na czujnikach ultradźwiękowych i radarze Tesli. To znacznie ograniczało jej funkcjonalność, ponieważ była dostępna tylko wtedy, gdy po obu stronach określonego miejsca parkingowego znajdowały się samochody.

Obecnie producent wprowadza aktualizację funkcji z pomocą nowego komputerowego systemu wizyjnego Tesla Vision, który teraz będzie obsługiwać Autopilota i jego pełną samojezdną wersję beta.

Jak się okazuje, system wizyjny Tesli jest tak dobry, że pozwala zaparkowac autonomicznie samochód tam, gdzie nie było to możliwe. Co więcej Tesla robi to bardziej precyzyjnie.

Tesla z nowym autopark

Haker sprawdził jak z nową funkcją współpracuje jego własna Tesla

Autopark oparty na Tesli Vision trafia do odświeżonego Modelu S, ale znany haker Tesli już wszedł w jej posiadanie. Udało mu się uruchomić nowy Autopark i udostępnił nagranie, jak działa w jego własnej Tesli.

Jak widać, funkcję automatycznego parkowania w opartą na wizji można teraz aktywować dla każdego miejsca parkingowego. Nie tylko dla tego, na którym nie ma pojazdów z każdej strony. Nie bez znaczenia jest też fakt, że samochód wykrywa linie. To sprawia, że ​​znacznie lepiej centruje się w miejscu parkingowym.

Jak powiedział portalowi Electrek, nie korzystał z poprzedniej wersji tej funkcji. Na podstawie własnej wiedzy wierzy, że wersja oparta na wizji jest na tyle dobra, że pozwala zatrzymać samochód bliżej krawężnika.

Ta przydatna funkcja jest obecnie dostępna tylko w nowym Modelu S, który trafiła do klientów od czerwca. Jest nadzieja, że Tesla rozpowszechni ją w pozostałej części swojej floty wraz z szerszym wydaniem pełnej samojezdnej wersji beta, która opiera się teraz na Tesli Vision.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News