Tesco najtańszą stacją paliw w kraju. Paliwo rekordowo tanie, kierowcy zachwyceni

Tesco najtańszą stacją paliw w kraju. Paliwo rekordowo tanie, kierowcy zachwyceni

e10-fuel-nowe paliwo ostrzeżenie uk

Podaj dalej

Stacja paliw należąca do Tesco oferowała kierowcom rekordowo tanie paliwo. Doszło do sytuacji gdy była to najtańsza stacja w całym kraju. Jakim cudem do tego doszło?

Tesco i promocja na rekordowo tanie paliwo

W czasach kiedy paliwo jest rekordowe drogie we wszystkich krajach, zakup benzyny czy diesla w promocyjnej cenie to prawdziwa okazja. Jak się okazuje promocja bywa czasem niezamierzona, a kierowcy szczęśliwie trafiają na nią przez przypadek.

Do niecodziennej sytuacji doszło na stacji paliw w Sheerness w hrabstwie Kent. Kierowcy skorzystali z prawdziwej promocji na paliwo, za sprawką awarii. Jak się okazuje sprawcą zajścia był wścibski gryzoń, który przegryzł kabel od elektronicznego wyświetlacza cen paliwa.

W rezultacie, ​​stacja benzynowa nie mogła zaktualizować cen na swojej tablicy. Uczciwy personel zdecydował się sprzedawać paliwo po niższej cenie, dopóki problemu nie rozwiązano. To było najtańsze paliwo w całym kraju.

najtansze paliwo w UK
Mirror.uk, Twitter

Takich cen nikt się nie spodziewał,  kierowcy ochoczo tankowali

Benzynę sprzedawano za 7,67 zł za litr, a diesla za 7,78 – znacznie taniej niż wynosi średnia krajowa. Ceny benzyny i oleju napędowego bowiem osiągnęły w czwartek rekordowe poziomy. Średnia cena litra benzyny kształtowała się na poziomie 8,21 zł (144,9 pensów) za litr, a oleju napędowego 12,46 zł (148,84 pensów).

Nic dziwnego, że bystrzy lokalni kierowcy szybko zauważyli, że tankują bardzo tanie paliwo. Zachwyceni tankowali samochody po okazyjnych cenach. Pomimo awarii płatności zbliżeniowych, dokonywali płatności gotówką i PIN-em.

Właściciele samochodów w pozostałej części kraju nie mieli tyle szczęścia. Wciąż borykają się z radykalnymi podwyżkami cen. Około jedna trzecia kosztu litra paliwa w Wielkiej Brytanii to podatek.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News