Ten samochód chwyta za serce. Legenda trafiła pod młotek [WIDEO]

Ten samochód chwyta za serce. Legenda trafiła pod młotek [WIDEO]

Toyota Supra samochód z F&F 4

Podaj dalej

Toyota Supra, która zaistniała jako główny samochód w kultowych Szybkich i wściekłych, trafiła na aukcję. Suprę prowadził nieżyjący już aktor Paul Walker, który wcielił się w postać tajnego policjanta Briana O’Connora. Ten egzemplarz z 1993 roku zbudował dla The Fast and The Furious, Eddie Paul w The Shark Shop w El Segundo w Kalifornii. To weteran tworzenia najdzikszych rekwizytów.

Zwycięski  samochód Detroit AutoRama 2015, trafił na aukcję

Szacowany koszt tego samochodu to 150 – 200 tys. USD. Supra z 3-litrowym silnikiem, o mocy 220 KM, ma dodatkowy zastrzyk mocy, zwiększony przez podwójne butle podtlenku azotu Holley Performance. Przyjemność prowadzenia, daje tu manualna 5-cio biegowa skrzynia biegów.

Toyota Supra samochód z F&F

Samochód został fachowo wzmocniony, aby wytrzymać trudy kaskaderskie. Posiada wytrzymałe zawieszenie, pełną klatkę bezpieczeństwa, fotele wyścigowe i ogniwo paliwowe Jaz Products.

Fani Fast and The Furious bez trudu rozpoznają zestaw karoserii Bomex i skrzydło APR samochodu, aluminiowe felgi Dazz z gumą Yokohama i dziką grafikę autorstwa Modern Image of San Diego z Kalifornii.

Bohater gorącego wyścigu, znalazł już nabywcę

Ten legendarny głośny filmowy samochód kaskaderski, znajduje się na liście Redline Productions wraz z numerami seryjnymi.

Toyota Supra ma za sobą występ w scenie gorącego wyścigu, w którym Paul Walker i Vince Diesel, mierzą swoje siły. Podczas kulminacyjnej sceny Walker prowadzi tę Suprę, ścigając Dodge’a Chargera Diesela, w wyścigu na przejazd kolejowy. Obaj w ostatniej chwili przeskakują tory, tuż przed nadjeżdżającym pociągiem.

Któż z nas, nie chciałby zasiadać codziennie w tak niezwykłym samochodzie. W związku z tym, nie dziwi fakt, że szybko znalazł właściciela, który zapłacił za legendę kina akcji 185 tys. dolarów.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News