Ten nowy bon dla tysięcy rodzin jest tylko do 14 września. Kto pierwszy złoży wniosek i spełni te kryteria zyska ponad 500 złotych

Bon finansowy pozwala oferować pomoc bezgotówkową z przeznaczeniem na konkretny cel. Tego rodzaju wsparcie Polacy mogli wykorzystać na wakacje z dziećmi, a teraz pieniądze w takiej formie oferuje się na mniej ważne wydatki. Ten, na który można składać wnioski do 16 września, obejmie tysiące rodzin. Kto może o taki wnioskować i jak to zrobić?

bon na zakupy
Podaj dalej

Taki bon to ponad 500 zł na zakupy w supermarkecie

Polacy w trudnej sytuacji mogą korzystać z różnych form wsparcia tj. dopłaty, dofinansowania czy bon z określonym przeznaczeniem. Co ważne, wielu może z nich korzystać także za granicą, by ulżyć wydatkom niezbędnym do utrzymania.

Pieniądze w tej formie rozdziela się w Wielkiej Brytanii i pochodzą one z Funduszu Wsparcia Gospodarstw Domowych (HSF). Rząd zasilił go kwotą 842 milionów funtów i takie pieniądze z funduszu rozdziela się władzom lokalnym w kraju do wydania. Dzięki nim można łatwiej przetrwać zimę, czy też zaoszczędzić na kosztach utrzymania.

Teraz można się starać o bon do supermarketu na kwotę 100 funtów. Takie wsparcie oferuje się tysiącom rodzin. Trzeba jednak złożyć wniosek i spełnić kryteria. Jakie i czy bon można zamienić na gotówkę?

bon na zakupy
Pixabay

Takie wsparcie zależy od miejsca zamieszkania, ale nie tylko

Wsparci w postaci bonu do supermarketu o wartości 100 GBP, oferuje obecnie Kent County Council. To oznacza, że mogą z niego skorzystać Polacy w trudnej sytuacji, którzy w tym regionie zamieszkują. Co ważne, bony dystrybuuje się na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy” i co do zasady jeden bon na jedno gospodarstwo domowe. Nie warto zatem zwlekać ze składaniem wniosków. Jak to zrobić i czy są jeszcze jakieś inne kryteria?

Złożenie wniosku jest proste. Można to zrobić online na stronie internetowej Kent County Council. Wymagane będzie potwierdzenie adresu w związku z tym, że konieczne jest bycie stałym mieszkańcem jednego z 12 samorządów lokalnych. To za wyłączeniem Medway, Bexley lub Bromley. Termin składania wniosków upływa 14 września i oprócz zamieszkania ważne są jeszcze poniższe kryteria:

– ukończenie 16 lat lub więcej,
– otrzymujesz świadczenia zależne od sytuacji finansowej lub dochód Twojego gospodarstwa domowego wynosi mniej niż 40 000 funtów rocznie przed opodatkowaniem,
– nie masz więcej niż 1000 funtów oszczędności,
– nie otrzymujesz wsparcia w postaci darmowych posiłków szkolnych dla żadnego dziecka w Twoim gospodarstwie domowym.

Jeśli wnioskujący spełni wymagania otrzyma bon o wartości 100 funtów w formie e-vouchera wysłanego e-mailem lub SMS-em. Będzie on zawierał kod, który umożliwi zrealizowanie kuponu. Tym samym nie można zamienić go na gotówkę. Czytaj także: Ta nowa opłata dla kierowców wystartuje 1 grudnia. Rząd przewiduje dla nich ponad 80% podwyżkę

Przeczytaj również