Ten Model 3 Tesli w wersji terenowej, to marzenie łódzkich kierowców. Pogrąży nawet budżetową Dacię Sandero [WIDEO]

Ten Model 3 Tesli w wersji terenowej, to marzenie łódzkich kierowców. Pogrąży nawet budżetową Dacię Sandero [WIDEO]

najlepszy wariant terenowy Tesli Model 3

Podaj dalej

Bardzo popularny wśród klientów Model 3 Tesli świetnie się sprzedaje ze względu na oszczędny i efektywny napęd niewymagający paliwa i cenę. Niestety nie pojeździsz nim w terenie ze względu na niskie zawieszenie i koła. Twórcy kanału Real Life Guys udowodnili, że nie ma rzeczy, których nie można przearanżować.

Udowodnili, że elektryczny Model 3 Tesli może być jeszcze lepszy niż fabryczna wersja

W związku z tym, że popularny samochód elektryczny Tesli to świetna baza do modyfikacji, niemieccy spece od szalonych projektów postanowili zbudować wersję terenową. Zakładając, że Model 3 ma zasięg 500 km i jest stanie pędzić z prędkością 225 km/h będzie wymagała większego prześwitu, by mknąć bez problemu poza gładkim asfaltem.

Dlatego Niemcy prowadzący swój kanał Real Life Guys na YouTube zbudowali najlepszą terenówkę Tesli, która powstała, zanim Elon Musk skończył budować ostateczną wersję modelu Cybertruck. Wygląda na to, że Model 3 w tej wersji pogrąży w terenie nawet ekonomiczną Dacię Sandero.

wariant terenowy Tesli
YouTube The Real Life Guys

Najlepsza terenowa Tesla ruszy wkrótce na testy

Real Life Guys zajmują się tworzeniem oszałamiających projektów. Od samodzielnie wykonanych łodzi podwodnych po wanny rakietowe i obecnie „najlepszą terenową Teslę”. Tak bowiem nazywają zmodyfikowany samochód Tesli, który wyglądem przypomina czołg.

W związku z tym, że samochód terenowy wymaga większego prześwitu, przymocowano do Tesli zestaw gigantycznych gąsienic. Jak zobaczysz, nie było to łatwe zadanie, bo zajęło im około czterech tygodni, ale efekt jest piorunujący. Teraz Tesla waży 6 ton i posiada z przodu wyciągarkę. Prześwit po modyfikacji wynosi 80 cm, więc teraz może jeździć nie tylko po dziurach, ale i po drogach gruntowych.

Czekamy na testy w terenie, jakie planują wkrótce wykonać twórcy szalonego projektu. Dlatego warto śledzić ten kanał. Jeśli się sprawdzi, to będą o niej marzyć kierowcy poruszający się pod łódzkich drogach. Dla tego miasta Google Maps posiada specjalną zakładkę z mapą ostrzeżeń, którą kierowcy w miarę możliwości aktualizują.

Na poniższym wideo możesz podziwiać ten projekt w całej krasie. Nie zapomnij skorzystać z wersji z napisami, jeśli język niemiecki nie jest twoją mocną stroną.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News