Ten dodatek jest hitem wśród Polaków. Rząd już zapowiada - dołoży do puli kolejne pieniądze

Ten dodatek jest hitem wśród Polaków. Rząd już zapowiada - dołoży do puli kolejne pieniądze

dodatek dom paliwa pieniądze

Podaj dalej

Wiadomo już, że Polacy świetnie zagospodarują każdy dodatek, jaki rządzący im oferują. Wśród wielu dostępnych form wsparcia finansowego, jeden cieszy się szczególnym uznaniem. Rząd prowadzi już piątą edycję wypłat od kwietnia. Chętnych jest tyle, że już zapowiedział, że środków będzie jeszcze więcej.

Ten dodatek to hit- miliony rozchodzą się w okamgnieniu

Jak pisaliśmy, Polacy szczególnie upodobali sobie jeden dodatek i nie jest to 500 plus. Obserwujemy, jak tysiące Polaków stawia na nowe rozwiązanie w domach dokonując kompletnej transformacji i tym samym obniżając comiesięczne opłaty.

Fakt, że można uzyskać na takie działania dofinansowanie okazał się nie bez znaczenia. Tempo wnioskowania o rządowe pieniądze nadal jest tak samo szybkie. Wygląda na to, że Polacy stawiają na fotowoltaikę, a węgiel jest passe. Pomimo tego, że jest znacznie tańszy niż kilka miesięcy temu.

Informacje o tym, w jakim tempie rozchodzą się środki przewidziane w programie Mój Prąd 5.0 dotarło już nawet do rządu. W nowej edycji jest mniej środków, niż w poprzedniej, więc albo trzeba się spieszyć z inwestycjami, albo liczyć na ekstra pieniądze na dokładkę.

Wiceszef NFOŚiGW- ewentualnie dołożymy nowe środki

Jak czytamy w dzisiejszej publikacji BI, rząd może przeznaczyć kolejne miliony na fotowoltaikę.

Będziemy obserwować tempo topnienia budżetu „Mojego Prądu” 5.0 i ewentualnie dokładali nowe środki – zapowiada wiceszef NFOŚiGW.

Taki zainteresowanie programem spełnia oczekiwania jego twórców. Są za tym, by z rządowych środków mogło skorzystać jak najwięcej osób. Polacy finansują sobie nie tylko fotowoltaike, ale także pompy ciepła. Czytaj także: Tysiące Polaków ruszyło po nowy rządowy dodatek. Zyskują tysiące złotych bez kryterium dochodowego

Jak informuje BI, nie kolejne dokładanie środków w programie „Mój Prąd” jest możliwe. Minister klimatu i środowiska  ogłosiła dodatkowe 400 mln zł do programu, którego budżet oryginalnie wynosił 100 mln zł. Taka informacja pojawiła się na Twitterze NFOŚiGW.

Zainteresowanie jest tak duże, że dokładamy jeszcze 400 milionów złotych ze środków krajowych. Tak, aby więcej chętnych mogło skorzystać z programu” -poinformowała szefowa resortu klimatu i środowiska.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News