Tańszy węgiel gwarantowany i dostępny od zaraz. Kupisz go sobie za talon od górnika

Tańszy węgiel gwarantowany i dostępny od zaraz. Kupisz go sobie za talon od górnika

ceny węgiel gazu i pradu rekompensaty dla polakow

Podaj dalej

Od zeszłego roku węgiel podrożał nawet trzykrotnie. Kiedyś dostępny za 800 zł za tonę dziś kosztuje za tonę od 2000 do 3000 zł. W maju za ekogroszek trzeba było płacić nawet 3000 zł za tonę. O ile miało się szczęście go kupić, bo dostępność surowca do ogrzewania domów jest bardzo ograniczona. To pozwala na kupno na czarnym rynku węgla z górniczych przydziałów.

Talony i asygnaty na węgiel gwarantują opał na zimę

Jak czytamy na portalu innpoland.pl, deficytowy węgiel można dostać od górników. Pod kopalniami i w Internecie aż roi się od ogłoszeń o sprzedaży asygnat i talonów na poszukiwany surowiec. Ponadto pracownicy górniczych spółek sprzedają swój przydziałowy węgiel i nieźle na tym zarabiają. Tona surowca od górnika to wydatek ok. 2000 złotych za tonę.

Za taki stan rzeczy odpowiada trudna sytuacja na rynku i obawa, że nie wszystkim się uda zrobić zapas węgla na zimę. Handel talonami w tej sytuacji kwitnie w najlepsze.

Trudna sytuacja na rynku węgla sprawia, że kwitnie handel talonami na to paliwo. Ogłoszenia o ich skupie można spotkać przed kopalniami, a w Internecie posiadacze talonów sprzedają je po ok. 2000 zł za tonę – pisze portal Ślązag.pl.

Fakt, że pomimo braków węgla na rynku pracownicy górniczych spółek mają prawo do tzw. deputatów, co pozwala im na wsparcie potrzebujących i na zarobek. W ten sposób można zyskać 8 ton węgla lub równowartość w gotówce. Dziś najlepiej wybrać pierwszą opcję i jeszcze zarobić.

Węgiel na skupie to wydatek 3000 zł za tonę, górnicy sprzedają swoje przydziały za 2000 zł za tonę. Taniej, ale drożej niż w sklepie PGG.

tani węgiel nie interesuje sprzedawców Shutterstock
Shutterstock

Warunek jest jeden- odbiór osobisty

Aby skorzystać z ofert za zakup 8 ton węgla, trzeba go osobiście odebrać. Cena talonów w serwisach ogłoszeniowych sięga ok. 2000 zł za tonę. To nie jest żadna nowość, ale w tym roku taki talon jest wart więcej niż dotychczas. Górniczy przydział według portalu Ślązag.pl można sprzedać bowiem za 16 000 zł.

– Przecież to nieetyczne. Sprzedawać tak drogo coś, co dostało się za darmo, bez akcyzy, VATu, CITu… – mówił w rozmowie z serwisem Ślązag.pl Łukasz Horbacz, prezes Izby Gospodarczej Sprzedawców Polskiego Węgla

Czarny rynek ma się dobrze, bo Polacy muszą sobie jakoś radzić z zaopatrzeniem domów na zimę. Ceny na składach są wyższe, a na dodatek węgla na nich nie ma. Tani węgiel w e-sklepie PGG, który można teoretycznie kupić dzisiaj podczas sesji sprzedażowej, w praktyce jest nie do zdobycia.

W takiej sytuacji miliony Polaków zostały na przysłowiowym „lodzie” mając nadzieję na tańsze 3 tony węgla z rządowych rekompensat. Tylko czy to im wystarczy na całą zimę?

Kto sprzeda Polakom tańszy węgiel? Sprzedawcy nie chcą rządowych rekompensat

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News