Tani węgiel za jedyne 1400 zł za tonę. Oto gdzie bez żadnych problemów Polacy go kupują

Tani węgiel za jedyne 1400 zł za tonę. Oto gdzie bez żadnych problemów Polacy go kupują

dodatek na węgiel nie ma pieniędzy

Podaj dalej

Węgiel gorączkowo poszukiwany przez Polaków w obliczu nadchodzącej zimy to dziś wydatek rzędu ponad 3000 zł za tonę. Nic dziwnego, że poszukują alternatywnych możliwości zakupu surowca, niż rodzime skupy oferujące drogi importowany produkt. Znaleźli go już na Ukrainie, ale nie wszystkim zakup się opłaca. Jest jednak jeszcze inna opcja niż ta i zakup w e-sklepie PGG.

Kupił tani węgiel w Czechach- zapłacił 1400 zł za tonę

Polacy mogą dziś próbować kupić węgiel w e-sklepie PGG lub w kopalni Budryk. Wiąże się to jednak z olbrzymimi problemami z dostępnością i kosztami transportu. Dlatego Polacy wciąż poszukują innych rozwiązań na opał na zimę.

Jak informuje Nextgazeta.pl, olbrzymią popularnością cieszą się przygraniczne składy opału w Czechach. Internauci donoszą, że ekogroszek kosztuje tam o wiele mniej, a niektórzy sprzedawcy oferują nawet usługi transportowe. Użytkownik Twittera zakupił towar z czeskiej kopalni bez żadnego problemu i zapłacił polską walutą.

Czy warto kupować czeski surowiec na opał?

Jak zaznaczają Internauci czeski węgiel przypomina coś na kształt między węglem brunatnym a kamiennym. Piszą iż pali się dobrze, nie pyli, ale nie jest tak wydajny jak ten oferowany w Polsce. To oznacza, że zużywa się go o dwa razy więcej niż kamiennego.

W publikacji Spidersweb, która dotyczy zestawienia cen czeskiego opału czytamy, że węgiel brunatny kostka lub orzech z kopalni Most-Komorany można kupić po 3999 koron za tonę. To w przeliczeniu na złotówki daje koszt rzędu 772 zł. Nieco dalej w mieście Skutec, tona kostki pochodzącej z zakładu przeróbczego Ledvice kosztuje 5090 koron czeskich ( ok. 982 zł). Najwięcej kosztuje brykiet- 9040 koron za tonę, czyli blisko 1800 złotych.

Co ważne- zakupy można zrobić także online i nie zawsze opiewają transport. Ten kosztuje zwykle od 400 do 600 koron za 2,5 tony opału. Dobra wiadomość jest taka, że jak czytamy w publikacji Next, część składów oferuje go za darmo.

PILNE: Tani węgiel od dziś na nowych zasadach! Odbierzesz go na składach w rejonie zamieszkania

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News