Tani węgiel za 1350 zł za tonę od ręki. Dobrze się zastanów, zanim go kupisz

Tani węgiel za 1350 zł za tonę od ręki. Dobrze się zastanów, zanim go kupisz

węgiel pieniądze poszły z dymem

Podaj dalej

Niedobór surowca do ogrzewania zimą spowodował, że każdy dostępny węgiel w dobrej cenie sprzedaje się od ręki. Polacy masowo poszukują jak najtańszego surowca i są w stanie dla niego przejechać setki kilometrów. Wykupują surowiec w Czechach i sprowadzają z Ukrainy, byleby mieć czym ogrzać domy.

Tani węgiel od ręki taniej niż w sklepie PGG

Nie każdy ma możliwości, by podróżować i kupić tańszy węgiel od importowanego na składach. W związku z tym szuka surowca na polskim rynku w dostępnych ogłoszeniach. Czasami trafi się okazja, by go taniej kupić, gdy ktoś potrzebuje gotówki i ma nadmiar, by go sprzedać. Zdarza się też, że importowany surowiec zakupiony za granicą trafia na sprzedaż. Ogłoszenia zwykle można znaleźć w serwisach ogłoszeniowych np. OLX lub platformach społecznościowych.

Dlaczego warto się zastanowić czy go kupować? Kupno w okazyjnej cenie okazało się dramatem dla kupującej tani węgiel w Zawierciu. Oszuści wykorzystali deficyt i ogromne zapotrzebowanie na węgiel w bezwzględny sposób. Jak się okazało, zamiast węgla oszuści sprzedali jej kamienie pomalowane na czarno. Sprawa wyszła na jaw, gdy spadł deszcz i odsłonił prawdziwe oblicze zakupionego towaru.

W tej sprawie jak informuje portal Zawiercie112 toczy się prokuratorskie postępowanie.

cd. artykułu pod grafiką

Tani ustawowy węgiel po 1000 zł za tonę. Ile dziś kosztuje w Polsce? Lepiej usiądź, zanim przeczytasz

Ekogroszek pilnie potrzebny, sprzedają, ale nie dowożą

To nie jedyny przypadek oszustwa, bo bardzo poszukiwany na rynku ekogroszek jest także świetnym sposobem na łatwy zarobek. Cena 1350 zł za tonę oferowana na stronie internetowej jest atrakcyjna i wielu z niej skorzystało. Po kilku dniach stało się jasne, że przelane pieniądze zniknęły wraz z kontem oszusta. Sprzedawca nie odbierał telefonów i nie odpowiadał na wiadomości tekstowe.

Jak pisaliśmy, oszustw jest coraz więcej. Nie ma praktycznie rejonu Polski, w którym nie dochodzi do tego typu przestępstw. Dlatego wszelkie oferty poniżej kwot oferowanych w sklepie PGG i z polskich kopalń powinien budzić podejrzenie. Oferty sprzedaży węgla z Czech i Ukrainy nie mogą być tańsze niż 1400 zł za tonę. Wiadomo, w jakich cenach można go kupić na składach u sąsiadów i jakiego rodzaju jest to surowiec.

Jak zweryfikować prawdziwość ofert i uchronić się przed stratą nawet 5000 złotych? Sprawdź tutaj.

NIE PRZEGAP

Wielkie oszustwo węglowe- można na nim stracić nawet 5 000 zł!

Tani węgiel rozchwytywany. Czesi zszokowani- takiego najazdu się nie spodziewali

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News