Tani węgiel za 1200 zł za tonę bez polowania w e-sklepie. Producent od dziś zmienia zasady zakupu

Tani węgiel za 1200 zł za tonę bez polowania w e-sklepie. Producent od dziś zmienia zasady zakupu

węgiel na nowych zasadach

Podaj dalej

Najtańszy na polskim rynku węgiel sprzedają polscy producenci. Problem tkwi w tym, że nie od każdego można zakupić go indywidualnie. W przypadku PGG Polacy mogą go kupić tylko przez Internet. W przypadku JSW do niedawna było możliwe, by dostać surowiec bezpośrednio. Trzeba było jedynie odstać w sporej kolejce, by dostać go „od ręki”. Od dziś jednak to się zmieni.

Zmiana zasad sprzedaży- tani węgiel tylko bezpośrednio w czasie jednej zmiany

Zmieniają się zasady zakupu taniego surowca z kopalni Budryk w Ornontowicach, bo od dziś odbiorcy indywidualni mogą kupować węgiel tylko w czasie jednej zmiany. To oznacza, że zakup jest możliwy od godziny 6:30. do 14:30. Wstrzymano także wydawanie specjalnych numerków dla kierowców stojących w kolejce.

Jastrzębska Spółka Węglowa wprowadziła w sierpniu możliwość bezpośredniej sprzedaży surowca klientom indywidualnym. To była prawdziwa okazja, bo tona kosztuje 1200 zł. Do tej pory wydano 3000 numerków dla chętnych na zakup węgla. W ostatnim tygodniu jak pisze WNP.pl, wydano ich ponad 1000. W rezultacie na odbiór węgla trzeba czekać aż do końca grudnia.

„Pozostałe warunki zakupu węgla dla wszystkich, którzy wcześniej otrzymali numerki, pozostają bez zmian. Zakupu dokonuje się bezpośrednio w kopalni Budryk w Ornontowicach.”– czytamy w komunikacie JSW.

Teraz kopalnia będzie wydawać numerki dopiero wtedy, gdy węgiel kupią ci, którzy już je otrzymali. Według publikacji WNP są to zmiany czasowe spowodowane olbrzymi kolejkami i ograniczonymi możliwościami wydobycia, o których pisały nawet zagraniczne media.

Sprzedaży online też nie będzie

Producent poinformował, że nie zamierza wprowadzać sprzedaży online węgla, a zakup surowca jest ograniczony limitem. Należy pamiętać, że Jastrzębska Spółka Węglowa sprzedaje jednorazowo jedynie 3 tony węgla i nie prowadzi sprzedaży ekogoroszku. W ofercie dla odbiorców indywidualnych kopalni Budryk jest węgiel sortyment orzech.

Problemy ze zdobyciem surowca do ogrzewania domów spowodowały, że zarząd JSW postanowił w ramach wsparcia Polaków uruchomić produkcję węgla właśnie z myślą o nich. Dzienne wydobycie wynosi do 180 ton dziennie. Co prawda surowiec charakteryzuje się niską zawartością popiołu i siarki, ale duża spiekalność wyklucza jego zastosowanie jako alternatywnego paliwa dla popularnego ekogroszku.

PILNE: Będzie nowy, dobry węgiel w rewelacyjnej cenie. Już wiadomo, że 100 000 ton przyjedzie do Polski

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News