Tani węgiel z PGG nie tylko przez Internet. Niektórzy kupią go zupełnie inaczej

Tani węgiel z PGG nie tylko przez Internet. Niektórzy kupią go zupełnie inaczej

węgiel na raty

Podaj dalej

Tani węgiel z PGG był nie do zdobycia dla tych, którzy nie dysponowali techniczną możliwością zakupu drogą elektroniczną. Ponadto, nawet jeżeli możliwości były, to ze względu na wiek wiele osób nie radziło sobie z tą formą kupna surowca. Teraz będą mieli większe możliwości, bo producent zmienia zasady sprzedaży.

Tani węgiel z PGG również bezpośrednio

Nowy system sprzedaży PGG pozwoli kupić tani węgiel z pominięciem sklepu internetowego. Jak czytamy w publikacji Muratordom, spora grupa Polaków kupi go zupełnie inaczej. Ci, którzy mają największy problem i znajdują się w grupie docelowej tej formy sprzedaży, kupią go bezpośrednio od producenta.

– Te osoby będą miały możliwość kupienia węgla bezpośrednio na kopalniach i dostarczenia za pomocą firmy transportowej. Pracujemy nad regulaminem tego rozwiązania, pracujemy nad specjalną infolinią – zapowiadał już w sierpniu Rzecznik Polskiej Grupy Górniczej, Tomasz Głogowski.

węgiel PGG
Twitter PGG

Kto i kiedy może skorzystać z tej formy zakupu?

Sprzedaż bezpośrednia to duże ułatwienie. Ten rodzaj zakupu producent zaproponuje emerytom i osobom wykluczonym cyfrowo. Niestety z tej formy zakupu, a szkoda  skorzystają nieliczni. Pomimo tego, że dziś wielu emerytów i rencistów nie korzysta z Internetu, tani węgiel z kopalni PGG kupią wybrani.

„Dziennik Zachodni” cytuje treść komunikatu, jaki pojawił się w kopalniach należących do Polskiej Grupy Górniczej:

Emeryci, renciści kopalń funkcjonujących w ramach PGG S.A. lub poprzednio KW S.A. albo KHW S.A. bądź ich poprzedników prawnych, mogą zwrócić się z wnioskiem do macierzystej kopalni lub zakładu o możliwość zakupu węgla.

Forma zakupu bezpośredniego bez konieczności korzystania z e-sklepu PGG ma być możliwa do 31 października. Wybraną grupę kupujących obowiązuje limit 3 ton węgla na jedno gospodarstwo domowe. Producent nie zapewnia transportu.

Był już drogi piach, a teraz jest muł o konsystencji gliny. Oto jaki węgiel sprowadzono z Indonezji [WIDEO]

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News