Tani węgiel w konkurencyjnym dla PGG e-sklepie. Ruszyła lawina zainteresowanych zakupem

Tani węgiel w konkurencyjnym dla PGG e-sklepie. Ruszyła lawina zainteresowanych zakupem

falszywy węgiel w esklepie

Podaj dalej

Węgiel to dziś towar na wagę złota. Ciężko go dostać, tym bardziej w cenie, jaką oferuje jedynie polski producent- poniżej 1000 zł za tonę. Zakup w e-sklepie PGG wymaga nie lada sprytu i cierpliwości, o czym pisaliśmy tutaj. Nic dziwnego, że pojawienie się nowej opcji zakupu surowca wzbudziło olbrzymie zainteresowanie.

Węgiel w nowym e-sklepie od polskiego dostawcy

Jak donosi Moneypl, Polacy odkryli, że w Internecie pojawił się nowy sklep, w którym można kupić węgiel od polskiego producenta. Poszukiwany surowiec miała oferować firma Węglokoks Kraj.

W tej sprawie spółka otrzymała mnóstwo zapytań, bo do tej pory oferowała zakup jedynie za pomocą telefonicznej infolinii, jaką posiada. Stronę bowiem przygotowano profesjonalnie i w pełni funkcjonowała. Każdy mógł zakupić węgiel i opłacić transakcje.

Przedstawiciele Węglokoksu Kraj nie kryli jednak zdziwienia i o całej sprawie poinformowali w poniedziałek policję w Piekarach Śląskich.

Dziś rano otrzymaliśmy kilka zapytań dotyczących tego, czy faktycznie oferujemy nasz węgiel w sklepie internetowym. Nie robimy tego i nie zamierzamy robić. Jak dotąd nie mamy natomiast zgłoszeń, aby ktoś faktycznie dokonał transakcji w fałszywym sklepie i wpłacił pieniądze – powiedział w poniedziałek w rozmowie z Polską Agencją Prasową prezes Węglokoksu Kraj, cytowany przez Moneypl.

wzrost ceny węgiel
fot. pixabay

Sklep z tanim surowcem wyłączono z użytkowania

Kolejne oszustwo wykorzystujące dużą potrzebę Polaków na zakup paliwa do ogrzewania domów, wykryto odpowiednio wcześnie. Węglokoks zadziałał bardzo szybko i za pośrednictwem operatora domeny zablokował działanie fałszywego e-sklepu oferującego węgiel.

Jak czytamy w publikacji Moneypl, nie wiadomo jednak, jak długo już działał. Firma, pod szyldem której, oferowano tańszy węgiel, opublikowała oficjalne oświadczenie, gdzie wyjaśniła, że nie posiada żadnego e-sklepu z surowcem. Węgiel można zamawiać nadal jedynie dzięki infolinii.

Węglokoks Kraj, który jest właścicielem bytomskiej kopalni Bobrek-Piekary, oferuje ok. 1000 ton węgla dziennie. Połowę sprzedaje klientom indywidualnym, z uwzględnieniem limitu 5 ton na osobę. Podobnie jak e-sklep PGG, tak i infolinia producenta przeżywa prawdziwe oblężenie. To dobry pretekst by nieuczciwi handlarze chcieli zarobić na pogrążonych w kryzysie energetycznym Polakach.

Dodatek nie tylko na węgiel! Wiadomo już, na co mogą liczyć Polacy korzystający z innego paliwa

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News