Tani węgiel- nie 3, ale 9 ton. Tyle krajowego surowca kupują Polacy przez jeden błąd

Tani węgiel- nie 3, ale 9 ton. Tyle krajowego surowca kupują Polacy przez jeden błąd

węgiel kamienny węglokoks

Podaj dalej

Tani krajowy węgiel w teorii można zakupić z limitem wynoszącym 3 tony. W praktyce jak się okazuje, można go kupić dużo więcej i zaoszczędzić nawet ponad 1000 złotych na jednej tonie. Jak to możliwe?

Krajowy węgiel- obejście limitu 3 ton nie jest trudne

Każda z krajowych spółek, która oferuje węgiel w znacznie niższych cenach, niż importowany posiada limit sprzedaży surowca w ilości 3 ton. Dziś można węgiel kupić zarówno przez sklep internetowy PGG, jak i strony internetowe spółek Węglokoks i JSW.

Zobacz też:

W każdym przypadku wymaga to przejścia odpowiednich procedur, ale żadna z nich tak naprawdę nie ogranicza zakupu węgla w większej ilości niż limitowane 3 tony. Dlaczego?

Jak pisze portal Energetyka24, przyczyna jest prosta. Systemy informatyczne nie mają zabezpieczeń uniemożliwiających zakup w sklepie dwóch pozostałych spółek. Zwyczajnie nie są ze sobą powiązane. To oznacza, że praktycznie każdy Polak, który złożył deklarację CEEB może kupić 9 ton węgla zamiast 3 w dużo niższej cenie.

Weglokoks węgiel
Weglokoks

Polacy korzystają z luki w zabezpieczeniach

W związku z tym, że węgiel jest towarem deficytowym i drogim, Polacy chętnie korzystają z zakupowej luki . Fakt , że systemy informatyczne trzech polskich spółek węglowych „nie widzą się” wzajemnie, pozwala na zabezpieczenie ogrzewania na zimę.

Przeciętnie na cały sezon zimowy wystarcza od 3 do 5 ton surowca, w związku z tym możliwy zakup 9 ton to często znacznie więcej niż jest potrzebne. W związku z tym albo węgiel można odsprzedać, albo zrobić zapas.

Krajowy surowiec nie zaspokoi potrzeb wszystkich Polaków. Obecnie wydobywa się go mniej, niż opiewa zapotrzebowanie. W najbliższym czasie rząd zapowiedział obniżenie cen surowca z importu. Szczegóły na razie nie są znane. Według zapowiedzi premiera, ustalenia w tej kwestii przedstawi w ciągu najbliższych dni.

NIE PRZEGAP

Najtańszy węgiel w Polsce- wiadomo, gdzie go kupić. Nie trzeba już marnować godzin, aby się dowiedzieć

Nowy dodatek dla Polaków! Dostaną jednorazowo ponad 70 000 zł i węgiel

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News