Tani węgiel na opał. Kupisz go sobie do domu od państwowych spółek i zaoszczędzisz 1000 zł

Tani węgiel na opał. Kupisz go sobie do domu od państwowych spółek i zaoszczędzisz 1000 zł

węgiel od Weglokoks i PGG

Podaj dalej

Węgiel na opał to dziś spory wydatek sięgający już 3500 zł za tonę. Dostępność surowca w niższej cenie jest niewielka. To powoduje, że widmo zimnych kaloryferów w wielu domach jest realne. Państwowy dodatek w wysokości 3000 zł problemu nie rozwiązuje, bo na sezon zimowy potrzeba kupić 3 tony węgla. Jest nowy pomysł jak dostarczyć surowiec do polskich domów.

Minister potwierdza- Polacy kupią węgiel taniej od PGE i Węglokoksu

Według najnowszych informacji, minister aktywów państwowych Jacek Sasin zapowiedział o 1000 złotych tańszy węgiel dla Polaków. Niezbędny surowiec w ilości 11,2 mln ton sprowadzą do Polski spółki Skarbu Państwa: PGE Paliwa i Węglokoks.

W niedzielnej wypowiedzi, jakiej udzielił stacji TVP, zapewnił, że spółki sprowadzą do Polski do końca roku 11,2 mln ton węgla. Według ministra rząd „ściąga” węgiel ze wszystkich możliwych kierunków. Z zadeklarowanej puli surowca, 25% trafi do polskich domów.

40-Weglokoks wegiel haldy
Węglokoks

Sprzedaż bezpośrednia taniego węgla już od wtorku

Ważną informacją jest ta, że minister Sasin zapowiedział bezpośrednią sprzedaż tańszego węgla, który importują spółki Skarbu Państwa.

„Możemy dostarczać do spółek komunalnych i różnych instytucji, które podlegają samorządom, węgiel po znacznie niższej cenie, niż ten oferowany na składach węglowych” – powiedział cytowany przez Gazetę Prawną

O pomoc w dostarczeniu surowca minister zwrócił się do samorządowców, zachęcając, by włączyli się do akcji.

„Ten węgiel możemy dostarczyć do samorządów w cenie nie większej niż 2,5 tys. zł z VAT-em – mówił wicepremier. „W tej chwili są rozsyłane konkretne oferty do wszystkich polskich samorządów. Od jutra będzie uruchomiona infolinia” -dodał cytowany prze GP.

Więcej informacji na ten temat ma się pojawić na stronach PGE i Węglokoksu.  Z publikacji RMF24 wynika, że sprzedaż importowanego węgla w państowej spółce Węglokoks odbywa się w formie  pakietowej. To oznacza, że każdy klient indywidualny może kupić maksymalnie 2 tony surowca krajowego oraz do 3 ton węgla premium z importu.

Zależy nam, aby jak najwięcej węgla trafiło do naszych klientów. Cena detaliczna węgla premium z importu nie przekroczy 2900 zł brutto– powiedział prezes.

Co dzieje się na największym składzie węgla w Polsce, prowadzonym przez państwową spółkę pisaliśmy tutaj.

NIE PRZEGAP

Tani węgiel. Polacy znaleźli alternatywę- kosztuje 20 zł za opakowanie

Nowy dodatek na opał dla Polaków. Wnioski o dodatkowe 1000 zł już można składać. Kto może go dostać?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News