Tani węgiel lepszy w PGG, czy w Tauronie? Gdzie faktycznie jest promocja, a gdzie tylko reklama?

Tani węgiel lepszy w PGG, czy w Tauronie? Gdzie faktycznie jest promocja, a gdzie tylko reklama?

tani węgiel w 2023 roku

Podaj dalej

Polacy na skutek obniżki cen zastanawiają się, gdzie faktycznie węgiel jest w dobrych cenach i w związku z tym można robić zakupy na zapas. Od początku maja jest nowa promocja cenowa, ale czy jest ona dla klientów atrakcyjna, jak o tym mowa w reklamie PGG? Tak się wydaje na pierwszy rzut oka, ale czy gdzie indziej nie jest jednak taniej?

Węgiel od PGG z ekstra promocją, czy jedynie z dobrą reklamą?

Polacy wciąż mają w pamięci problemy ze zdobyciem opału na zimę i wysokie ceny, jakie im przyszło za węgiel płacić. Zakupy na zapas odkładają na później, mając nadzieję, że skoro zapasów z tegorocznej zimy jest sporo, to będą mogli skorzystać ze sporych cenowych obniżek.
Takie już się pojawiły od 4 maja, kiedy e-sklep PGG uruchomił promocję na zakup surowca. Jak pisaliśmy, w reklamie jest mowa o oszczędnościach w wysokości nawet 2000 zł. To dlatego, że węgiel jest tańszy o 400 zł na tonie. Czy to faktycznie tak dobra oferta, że warto z niej skorzystać?

Eksperci z portalu JakiEkogroszek.pl. mówią o niej- „półpromocja”. To dlatego, że gdy przyjrzymy się jej warunkom bliżej, wcale nie jest tak korzystna. Dlaczego? Chociażby dlatego, że za transport trzeba zapłacić podwójnie. To w związku z tym, że nie można jednocześnie odebrać całego zamówienia, tylko trzeba je dzielić na dwie części.

Ponadto towar z pierwszego zamówienia opłacamy w zwykłej cenie, zanim go odbierzemy. Dopiero po opłaceniu i odbiorze tej partii możemy zamawiać drugą w obniżonej cenie. To po opłaceniu 1% zaliczki. Czyli oszczędzamy nie od 4 maja, ale znacznie później. Dzisiaj promocja polegająca na rezerwacji węgla nie jest konieczna. Surowiec jest dostępny bez problemu. Nawet u konkurencji w Tauronie. Czytaj także:Polacy na to czekali. Węgiel do końca czerwca bez żadnych limitów i taniej o 400 zł

węgiel sklady-PGG
fot.PGG

Ekogroszek taniej o 200 złotych

W konkurencyjnym sklepie również obniżono ceny. Za tonę ekogroszku workowanego płaci się mniej o 200 zł. Na przykład za ekogroszki – JARET plus i ekogroszek TAURON płaci się 1439 zł za 800 kg (paleta 40x20kg). W ramach jednego zamówienia można jednorazowo kupić od 1 do 4 palet Ekogroszku.

Obydwa sklepy starają się, jak widać utrzymywać ceny na podobnym poziomie. Jak wygląda sytuacja na składach? Węgiel (orzech, kostka) jest już dostępny w cenach od 1500 do 1900 zł za tonę. Nie trzeba na niego czekać i można kupić od ręki. Kiedy był niezbędny na opał, kosztował praktycznie połowę drożej. To oznacza, że zapotrzebowania na surowiec nie ma, a zapasów nie brakuje. Czy warto zatem teraz je zrobić na zimę?

Zdaniem ekspertów nie można się nastawiać na dalsze obniżki. Obecne ceny są jak najbardziej korzystne na zakupy. Węgiel można kupować na składach i w wybranych sklepach. Promocja w e-sklepie PGG uwzględniając koszty transportu, będzie wyglądać podobnie kosztowo, jak zakup surowca pozostałego po zimie na składach.

NIE PRZEGAP

Tysiące Polaków ruszyło po nowy rządowy dodatek. Zyskują tysiące złotych bez kryterium dochodowego

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News