Tani węgiel dłużej niż do 30 kwietnia? Rząd zapowiada ważne zmiany

Tani węgiel dłużej niż do 30 kwietnia? Rząd zapowiada ważne zmiany

dodatek na węgiel

Podaj dalej

Tani rządowy węgiel wprowadzony do sprzedaży w gminach będzie można kupić znacznie dłużej, niż zakładano. To dobra informacja dla tych, którzy jeszcze go nie odebrali i dla gmin, które mają nadwyżki surowca. Dziś w tej sprawie padła ważna deklaracja.

Węgiel w preferencyjnych cenach zalega na składach

Jak niedawno pisaliśmy tutaj, węgiel sprzedawany w ramach nowej ustawy o preferencyjnym zakupie surowca stanowi spory problem dla gmin. W związku z tym samorządowcy wystosowali do rządzących apel o ważne zmiany w obowiązujących przepisach.

Często się zdarza, że węgiel zalega im na składach, niewykorzystany więc prosili, by rząd rozważył nowelizację ustawy, która pozwoli im go sprzedać składom, albo zagospodarować na własne potrzeby w świetlicach lub szkołach. Dziś pojawił się pierwszy komunikat w odpowiedzi na postulaty samorządowców.

węgiel krajowy węglokoks PGG
Węglokoks

Sprzedaż węgla potrwa dłużej – jakie jeszcze są rządowe propozycje?

Dziś Ministerstwo Aktywów Państwowych zapowiedziało, że rozważa wprowadzenie zmian do ustawy.

W przyszłym tygodniu resort przedstawi konkretne uregulowania – poinformował podczas konferencji prasowej w środę wiceszef MAP Karol Rabenda, cytowany przez Money.pl

Ponadto wiceminister aktywów państwowych ujawnił, że jest brana pod uwagę mozliwość wprowadzenia elastycznych rozwiązań, pozwalających zagospodarować niewykorzystany węgiel. Rząd ma już nawet konkretną propozycję.

Jeśli będą takie sytuacje, że węgiel na składowiskach zostanie, to chcemy wydłużyć okres odbioru powyżej tych trzech ton. Jeśli ktoś będzie chciał z tego węgla zrobić sobie zapas na przyszłą zimę, to tymi rozwiązaniami to umożliwimy. Będzie można węgiel sprzedawać dłużej niż do 30 kwietnia – poinformował Rabenda, cytowany przez Money.pl

Ponadto pojawi się możliwość zamawiania mniejszych ilości surowca, adekwatnie do zapotrzebowania mieszkańców.

NIE PRZEGAP

Większy limit na zakup węgla i odkup w niskiej cenie przez składy. To nowe propozycje na nowelizację ważnej ustawy

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News