Tablice rejestracyjne do zmiany? Ministerstwo Infrastruktury odpowiedziało

Tablice rejestracyjne do zmiany? Ministerstwo Infrastruktury odpowiedziało

Tablice rejestracja samochodu

Podaj dalej

O pomyśle na zmianę tablic, na którą wpadło Ogólnopolskie Stowarzyszenie Producentów Tablic Rejestracyjnych, zrobiło się głośno miesięc temu. Tablice rejestracyjne według złożonej interpelacji byłyby drukowane inną czcionką, a sprzęt rolniczy byłby oznaczony tablicami w nowym pomarańczowym kolorze. Interpelację w sprawie zmiany wyglądu tablic rejestracyjnych, złożył do Ministerstwa Infrastruktury poseł Prawa i Sprawiedliwości Sławomir Skwarek. Dziś wiemy jaką otrzymał odpowiedź.

Tablice rejstracyjne wymagają zmiany?

Polscy kierowcy nie wyrazili aplauzu dla pomysłu stowarzyszenia, czemu trudno się dziwić. Nowe tablice rejestracyjne to kolejny koszt dla kierowców, który jest zbędny i zakrawa na drenaż kieszeni obywateli.

W niektórych przypadkach przepisy pozwalają na to, żeby tablica rejestracyjna kupowanego samochodu pozostała u nowego właściciela. W związku z tym producenci tablic ponosza straty finansowe. Gdyby się okazało, że postulat o zmianę tablic rejestracyjnych znajdzie poparcie niewątpliwie byłaby to dobra wiadomość jedynie dla ich producentów.

tablice rejestracyjne

Pomysł aby poprawić grafikę tablic (czcionkę, jej  szerokość, rodzaj folii) aby stała się bardziej czytelna dla fotoradarów ma słabe uzasadnienie. Tak jak nowe pomarańczowe tablice dla ciągników i maszyn rolniczych.  Żaden kierowca chyba nie ma dziś problemu z odróżnieniem ich od innych pojazdów na ulicy.  Jakie stanowisko przyjęło Ministerwsto Infrastruktury?

Żadnych zmian w tablicach rejestracyjnych nie będzie

W odpowiedzi na interpelację Ministerstwo odpowiedziało, że żadnych zmian nie będzie. Resort uzasadnił swoje stanowisko tym, że obecny wygląd tablic konsultowano ze Stowarzyszeniem Producentów Tablic Rejestracyjnych. Ostatnia zmiana miała miejsce zaledwie 3 lata temu.

Według resortu nie ma potrzeby aby ciągniki korzystały z nowych pomarańczowych tablic, albowiem nikt nie ma problemu z ich odróżnieniem tego typu pojazdów w ruchu drogowym.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News