Ta nowa moda, robi furorę wśród kierowców. Dzięki niej mają tanie samochody, wolne od emisji i lepiej wyposażone niż nowe

Ta nowa moda, robi furorę wśród kierowców. Dzięki niej mają tanie samochody, wolne od emisji i lepiej wyposażone niż nowe

samochody z technologią uev dla kierowców aut spalinowych

Podaj dalej

Na całym świecie dąży się do bez emisyjnej mobilności, co zmusza kierowców, by posiadali jedynie takie samochody, które spełniają określone normy emisji. Niestety najczęściej na kupno nowego z napędem elektrycznym stać niewielu, więc wydaje się, że pozostaje czekać, aż będą tańsze lub postawić na publiczne środki transportu. Jak się okazuje niekoniecznie.

Do motoryzacji zawitała nowa moda na „upcyklingowane” samochody

Fakt, że nie wszystkich kierowców stać na nowe bez emisyjne samochody z powodzeniem wykorzystała firma Lunaz Applied Technologies (LAT), która z myślą o nich ma w ofercie świetną propozycję. W swoim obiekcie, pierwszym tego typu na świecie zajmuje się „upcyklingowaniem” samochodów. Co to oznacza?

W skrócie upcykling polega na zastąpieniu konwencjonalnych silników diesla nowymi, które przekształcają samochód na zupełnie elektryczny. Obecnie firma z Northamptonshire (UK), zajmuje się modernizacją samochodów. Te po zabiegu „upcyklingowania” są czystsze, tańsze i lepiej wyposażone niż ich całkowicie nowe spalinowe odpowiedniki.

Modułowe podejście techniczne do tego zabiegu pozwala na szerokie zastosowanie nowego napędu. Można go dostosować do każdego typu samochodu, od floty samochodów ciężarowych po najrzadsze samochody Rolls-Royce w historii motoryzacji.

Ekspansja LAT dowodzi, że nowy cykl wymiany samochodu może być hitem na rynku

Firma Lunaz Applied Technologies (LAT) od 2018 r. uległa znacznej rozbudowie. Ekspansja powoduje, że dziś LAT może znacznie zwiększyć swoje moce produkcyjne i poddawać upcyklingowi (UEV) 1100 pojazdów rocznie.

W ten sposób poddano zabiegom m.in. śmieciarki i inne pojazdy użytkowe napędzane dotąd olejem napędowym. Poddanie ich zabiegowi przekształcenia na w pełni elektryczne zaoszczędziło pieniądze lokalnych podatników. Ponadto pomogło władzom osiągnąć cele zerowej emisji netto.

Udowodniono, że samochody UEV są czystsze, tańsze i lepiej wyposażone niż ich całkowicie nowe odpowiedniki. Dzięki dużemu zainteresowaniu ofertą firmy stworzyła ona 300 nowych miejsc pracy.

NIE PRZEGAP

Od 10 stycznia na to powinni uważać kierowcy. Mandat to nie najgorsze, co może ich spotkać

Kierowcy muszą to zrobić do 25 stycznia. Niewielu zdaje sobie z tego sprawę, a kara wynosi ponad 700 zł

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News