Szokujące nagranie! Dzban w Nissanie zawdzięcza życie, kierowcy ciężarowego diesla

Szokujące nagranie! Dzban w Nissanie zawdzięcza życie, kierowcy ciężarowego diesla

Podaj dalej

Kierowca ciężarówki Scania uratował życie niezbyt rozgarniętemu człowiekowi, który postanowił wyjechać z drogi podporządkowanej prosto pod jego koła. 25-latek siedzący za kierownicą diesla zachował zimną krew i poświęcił ciężarówkę dla ratowania sytuacji. Policja udostępniła nagranie.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek w Skierniewicach. Na skrzyżowanie ulic Unii Europejskiej z Mszczonowską, wjechał mało rozgarnięty kierowca Nissana Qashqai, który kompletnie nie stosował się do przepisów drogowych. Wymusił pierwszeństwo a po całej akcji bezczelnie zwiał.

Kierowca ciężarowego diesla w ostatniej chwili odbił kierownicą

Kierujący Nissanem Qashqai wymusił pierwszeństwo przejazdu i cudem uniknął zderzenia z jadącym drogą z pierwszeństwem pojazdem ciężarowym. 25-latek kierujący ciężarówką zauważył zagrożenie i zaczął gwałtownie hamować. Jednocześnie odbił kierownicą w prawo i zjechał na pobocze, gdzie zakończył przygodę na  słupie energetycznym. Właściwa reakcja kierującego scanią zapobiegła tragedii – informuje skierniewicka policja.

Kierowca Nissana stracił prawo jazdy

Po całym zajściu kierowca nissana odjechał z miejsca zdarzenia.  Nie uszło mu to jednak na sucho, bo tego samego dnia wieczorem, policjanci ustalili miejsce jego pobytu.

Mężczyzna został przesłuchany w charakterze sprawcy wykroczenia. Usłyszał zarzut spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nie dość, że wymusił pierwszeństwo, to wyjeżdżał ustawiony w kierunku pod prąd.

KIEROWCO! MOŻESZ SPORO ZAOSZCZĘDZIĆ DZIĘKI TYM OPONOM NOWEJ GENERACJI. PRZEKONAJ SIĘ TUTAJ

Za to zasługujące na szczególne potępienie naruszenie przepisów,  policjanci zatrzymali mu prawo jazdy i skierowali wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Skierniewicach.

Czapki z głów dla tego, co zrobił w tej beznadziejnej sytuacji kierowca diesla.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News