Szok! Benzyna za ponad 8 zł za litr, a diesel 7,34. Kierowcy są wściekli na ceny paliwa

Szok! Benzyna za ponad 8 zł za litr, a diesel 7,34. Kierowcy są wściekli na ceny paliwa

tankowanie- paliwa

Podaj dalej

Stacje paliw ostatnimi czasy stały się polem bitwy ze względu na to, że na wielu z nich paliwa po prostu nie ma. Kierowcy stoją w długich kolejkach, czasami nawet w nocy więc nie dziwi fakt, że puszczają im nerwy. Szokujący proceder w obliczu kryzysu na stacjach paliw w Wielkiej Brytanii ujawnił Briminghammail.

Stacja paliw wykorzystała kryzys i podniosła ceny paliwa

Średnia cena paliwa we wtorek wyniosła 7,34 zł za litr benzyny. Tymczasem jedna ze stacji paliw w Wednesbury podniosła cenę do ponad 8 zł za litr. To o ponad 70 groszy powyżej średniej ceny w całej Wielkiej Brytanii. Diesel zaś kosztował o 59 groszy więcej niż na stacjach w całym kraju.

Cena wywołała wściekłość kierowców, jeden z nich nazwał właścicieli „chciwymi”. W związku z tym, że stacja należy do sieci Esso, Black Country Live zwrócił się do firmy z prośbą o wyjaśnienia.

podnieśli ceny paliwa
foto: David Wilkes, www.birminghammail.co.uk

Esso wyjaśnia, że stacja paliw jest prywatna i ustala własne ceny paliwa

Rzecznik Esso powiedział, że firma posiada 1200 stacji paliw w Wielkiej Brytanii, ale jest właścicielem tylko 200 z nich. Pozostałe należą do niezależnych firm, które ustalają własne ceny paliwa. Na swoich stacjach Esso „bardzo uważa, aby nie podnosić cen”.

Ceny paliwa na stacji w sobotę były jeszcze wyższe. Za litr benzyny trzeba było zapłacić 8,31 zł, a za litr diesla 8,42 zł. Tak wynika ze zdjęcia jakie zrobił mieszkaniec Wednesbury.

„To śmieszne, jak firmy podnoszą ceny, zwłaszcza gdy jest to niesprawiedliwe dla mieszkańców i innych użytkowników samochodów, nie myślą o lokalnej społeczności, która korzysta z paliwa. To czysta chciwość- powiedział w wywiadzie dla Black Country Live

www.birminghammail.co.uk

Kwestią praktyk stacji paliw zainteresował się również Radny Wednesbury South, Simon Hackett, który poruszył tę kwestię na Twitterze. W poniedziałek 27 września skomentował tą sytuację, pisząc:

„Otrzymuję doniesienia, że ​​garaż Esso na Crankhall Lane w Wednesbury podniósł tam ceny do 1,53 funta za litr (8,22 zł). Mieszkańcy skontaktowali się z Esso, który powiedział, że to nie powinno mieć miejsca.

Dzieje się tak, ponieważ w ostatnich dniach na stajach paliw zapanowała panika po doniesieniach, że brak kierowców ciężarówek może mieć wpływ na jego dostawy.

Na stacjach benzynowych w Black Country i Birmingham utworzyły się kolejki , a niektóre stacje zamknięto z powodu zbyt dużego popytu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News