Świat potrzebuje tych pięciu cylindrów jak powietrza. To Audi RS3 będzie piekielnie mocne! [WIDEO]

Świat potrzebuje tych pięciu cylindrów jak powietrza. To Audi RS3 będzie piekielnie mocne! [WIDEO]

Audi RS3

Podaj dalej

Od premiery najnowszego Audi RS3 dzieli nas już tylko kilka tygodni. Plotki mówią, że oficjalna prezentacja obejmie zarówno wersje hatchback, jak i sedan. Niedawno w Niemczech zauważono parę przedprodukcyjnych prototypów trzeciej generacji,  z minimalnym kamuflażem, który w zasadzie zbytnio go nie kryje.

Najnowsze Audi RS3 w wyjątkowo mocnej wersji

Opierając się na nieco odnowionej wersji platformy, Audi RS3 w nadwoziu typu hatchback i sedan, powinno oferować podobne właściwości jezdne. Co do osiągów to mają  być zupełnie inne, a to  dzięki znacznemu wzrostowi mocy.

Model dzieli architekturę MQB Evo z innymi produktami Grupy Volkswagen, takimi jak najnowszy Golk VIII czy SEAT Leon Mk4. Na tym koniec podobieństw, bo nie będzie tak grzeczny, jeśli mamy na myśli sposób, w jaki będzie jeździł.

Audi RS3

W związku z tym, że najnowszy VW Golf R otrzymał opcjonalną funkcję „drift mode” , niewykluczone, że ten system pojawił się również w najnowszym Audi RS3.  Jednak szczerze powiedziawszy, dział Audi Sport ( kiedyś quattro GmbH), może myśleć, iż  jest to politycznie niepoprawne. Ta opcja, która mogłaby się pojawić w najmniejszym ze sportowych modeli, nie jest dostępna w potworach, takich jak najnowszy RS6 Avant.

Podobnie jak poprzednicy, nowe RS3 będzie napędzać legendarna 5-cylindrówka,  o pojemności 2,5-litra. Tym razem jednak  ma generować moc, około 420 koni mechanicznych, jeśli wierzyć plotkom. My chcemy aby były prawdziwe, bo wtedy producent miałby prawdziwą broń przeciwko konkurencji, jaką jest Mercedes-AMG A 45 S.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News