Stary diesel w Audi A4 zabija planetę w ćwierć mili [WIDEO]

Stary diesel w Audi A4 zabija planetę w ćwierć mili [WIDEO]

stary diesel w audi a4

Podaj dalej

Kiedy patrzysz na ten obrazek, już wiesz, że sprawa wygląda poważnie, gdy stary diesel staje na linii startu. Nie wiesz jeszcze, czy rozegra szybką bitwę na ćwierć mili, ale jedno jest pewne. To Audi A4, aż prosi się o komentarz ze strony Grety Thunberg.

Stary diesel w Audi A4 prezentuje swą super moc

Zarejestrowane na Węgrzech Audi A4 B5 z silnikiem typu diesel, wygląda nieco głupio z tymi wszystkimi naklejkami zakrywającymi czarne nadwozie. To nic w porównaniu do ilości dymu, który wydobywa się z dużej rury wydechowej zamontowanej tuż nad maską.

Samochód posiada legendarny silnik wysokoprężny 1,9 TDI i napęd na cztery koła quattro. W zależności od specyfikacji generował on moc od 110 do 116 KM, pozwalając mu na przyspieszenie do 100 km/h w 10,5 sekundy w mocniejszej wersji.

stary diesel w audi a4 2
foto: YouTube, DragCar4K

Wygląda na to, że ten egzemplarz zrobi to znacznie szybciej. Tymczasem jego osiągi są dalekie od imponujących, bo potrzebował ponad 15 sekund, aby pokonać dystans ćwierć mili z prędkością wyjazdową 154,5 km/h.

Jego rywal w wyścigu drag, który odbył się na Węgrzech to stary Fiat Bravo z 2-litrowym silnikiem benzynowym. Czy w związku z tym będzie szybszy?

W tym wyścigu Audi A4 dosłownie zabija planetę kiedy startuje na ćwierć mili

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News