Stara i nowa Tesla Model 3 Performance spotkały sie na torze. Wynik tego wyścigu to dziwna sprawa [WIDEO]

Stara i nowa Tesla Model 3 Performance spotkały sie na torze. Wynik tego wyścigu to dziwna sprawa [WIDEO]

tesla dragrace

Podaj dalej

Gdy mowa o elektrykach od Elona Muska i Tesli Model 3, to nie ma nic lepszego niż Tesla Model 3 Performance. Jak dziś wygląda sprawa wydajności systemów w nowej i starej edycji  elektryka? Na to pytanie, odpowiada nagranie z wyścigu obu edycji. To jednocześnie jedyny wyścig, w którym zobaczysz jak Tesla, wygrywa z Teslą.

Tesla Model 3 stara i nowa spotkały się na torze i tak to się skończyło

Podobnie jak samochody spalinowe, elektryki również ewoluują z biegiem czasu. Czy w tym przypadku nowszy jest lepszy i jak duża jest różnica w wydajności między nową a starą edycją, sprawdził Mat Watson.

Patrząc na cyferki to trochę dziwny wyścig. bo oba samochody są pozornie identyczne. Napędzane dwoma silnikami elektrycznymi, dysponują mocą 457 KM i 660 Nm. Ponadto, obydwa ważą 1844 kg. Jedyna różnica to poziom naładowania baterii, który jest o 2%  wiekszy w najnowszym wydaniu Modelu 3 oraz dobór opony. Wydanie Modelu 3 z roku 2020  ma opony od Michelin, a najnowsze od Pirelli. Tak naprawdę, internauci zastanawiają się czy w tym wyścigu nie mierzą się jedynie producenci opon.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Wyścig jak zwykle rozpoczyna próba dźwięku, w związku z tym ubawisz sie po pachy.  Gdy przychodzi zmierzyć się na torze możesz ubawić sie po raz kolejny, bo wynik nieco zaskakuje. Jeżeli myslisz, że nowe samochody są lepsze i Tesla Model 3 Performance 2021 musi wygrać sprawdź, bo możesz się zdziwić.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News