Sprzedaje ultrarzadkie Porsche 935 "Moby Dick". Kosztuje tyle co Bugatti Chiron [WIDEO]

Sprzedaje ultrarzadkie Porsche 935 "Moby Dick". Kosztuje tyle co Bugatti Chiron [WIDEO]

ultrarzadkie prosche kosztuje tylkoc bugatti chiron

Podaj dalej

Dla kolekcjonera cena nie gra roli, gdy na sprzedaż trafia tak wyjątkowe Porsche jak model 935/78 zwane „Moby Dick”. To prawdziwy święty Graal wśród modeli producenta. Wyścigówka inspirowana stylem retro nie dość, że istnieje to jest na sprzedaż. Cena zwala z nóg.

Porsche 935 „Moby Dick”  jest warte tyle, co Bugatti Chiron

Klasyk od Porsche oparty na modelu 911 GT2 RS , ma panele CFRP (polimer wzmocniony włóknem węglowym) i dzieli kilka komponentów z innymi samochodami wyścigowymi. Ponadto jeździ na zoptymalizowanych pod względem aerodynamiki kołach.

To najlepsza zabawka torowa dla bogaczy, która nie powstała z myślą o rywalizacji w konkretnej serii sportowej. Niewielu mogło sobie na nią pozwolić, ponieważ ceny w Europie startowały od prawie 3 milionów złotych. Produkcje ograniczono do zaledwie 77 sztuk , a jedno z nich właśnie jest na sprzedaż.

Niemiecki dealer specjalizuje się w sprzedaży ekskluzywnych i drogich samochodów, co widać po portfolio. Znajdziesz w nim samochody takie jak McLaren Senna, opancerzony Mercedes-Maybach S 650 Pullman, AMG GT Black Series oraz Ferrari 488 Pista Spider.

Wszystkie oszałamiają, również ceną. Jeśli chciałbyś zaparkować to rzadkie Porsche w garażu, musisz zapłacić 2 963 100 EUR (13 746 280,18 złotych). Za tę cenę możesz sobie kupić Bugatti Chiron.

Porsche Moby Dick
YouTube, Auto Seredin Handels GmbH

Współczesny Moby Dick ma bardzo niski przebieg i jest jak nowy

Zgodnie z reklamą wideo, jaką zobaczysz poniżej, współczesny Moby Dick w kolorze Salzburg Red, nosi białe paski i dużą kalkomanię Porsche na przedniej szybie.

Fantastyczne czarne wnętrze wykonano z włókna węglowego, znajdziesz w nim jedynie pojedynczy fotel wyścigowy wykonany przez Recaro.
Samochód nie posiada homologacji do użytku drogowego, ale wyścigowe Porsche 935 korzysta z tego samego 3,8-litrowego silnika co 911 GT2 RS.

To oznacza, że kieruje moc 700 KM, na tylne koła poprzez siedmiobiegową skrzynię biegów PDK. Na dodatek ma bardzo niski przebieg 30 km i jest jak nowy. Prawdziwa gratka i dobra inwestycja.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News