Sprytny ale idiota. Poniósł klęskę na przejściu granicznym

Sprytny ale idiota. Poniósł klęskę na przejściu granicznym

Podaj dalej

W miejscowości Berżniki, funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali do kontroli drogowej peugeota 3008. Miał polskie numery rejestracyjne a za kierownicą siedział młody obywatel Litwy.

Liczył na cud?

Jaką to niespodzianką dla kierowcy, musiał być fakt, że okaże się iż pojazd figuruje w Systemie Informacyjnym Schengen jako skradziony?
Samochód francuskiego producenta to był iście gorący towar, ponieważ zniknął spod domu właściciela tego samego dnia. W Niemczech.

Skradziony w Niemczech Peugeot
Foto POSG

Funkcjonariusze straży granicznej przeszukali pojazd a tam znaleźli właściwe dla niego tablice i dowód rejestracyjny oraz podrobioną naklejkę na szybę. Pilotujący go mężczyzna, którego również poddano kontroli, nie posiadał ani dokumentu uprawniającego go do przekroczenia granicy, ani ubezpieczenia OC i badań technicznych samochodu, który prowadził.

Szansa na sukces jedna na milion

Wartość skradzionego w Niemczech, niedoszłego łupu Litwina to ponad 120 tys. zł. Obaj panowie jak na kumpli przystało, zostali zatrzymani. W związku z wykroczeniami zajmują się nimi obecnie policjanci z Sejnach.

Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali w sumie 24 pojazdy o szacunkowej wartości ponad 3 mln zł.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News