Audi RS6 i szybka limuzyna S8 spotkały się na torze. Wynik wyścigu na 1/4 mili, to kompletne zaskoczenie [WIDEO]

Audi RS6 i szybka limuzyna S8 spotkały się na torze. Wynik wyścigu na 1/4 mili, to kompletne zaskoczenie [WIDEO]

Audi RS6 kontra S8

Podaj dalej

Audi Sport słynie z konstruowania diabelskich samochodów. To najdroższe i najszybsze samochody w stajni producenta. Wśród nich jest również mocna limuzyna S8, która zyskała miano limuzyny szefa. Jak się okazuje potrafi nie jednego zaskoczyć. W wyścigu z Audi RS6 o mocy 600 KM, S8 z silnikiem V8 pod maską i mocą 570 KM, zaskoczy tu nie jednego.

Latający samochód dostępny od 2026 roku!

Ten wyścig był genialny, nikt się nie spodziewał, że Audi S8 tak sobie dobrze poradzi

Model Audi S8, bazuje na luksusowym A8, co sprawia, że jest niesamowicie wygodny, a ​​podróżowanie nim to prawdziwa przyjemność.

Kiedy jednak chcesz poczuć jego prawdziwą moc,  to 4,0-litrowy silnik V8 z podwójnym turbodoładowaniem, wciska w fotel, generując 570 KM i 800 Nm. Moc przenoszona jest na wszystkie cztery koła za pośrednictwem ośmiobiegowej automatycznej skrzyni biegów.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Niestety S8 jakkolwiek piękny dla oka, nie poradzi sobie z wypadem do sklepu meblowego. Wtedy do akcji wkracza wielozadaniowy model Audi – RS6. Nie bez powodu, nazywa się go idealnym samochodem rodzinnym.

Audi RS6 kontra S8

Sercem modelu jest również jednostka V8, aczkolwiek generuje 600 KM i 800 Nm. Moc podobnie jak w S8, przekazywana jest na wszystkie cztery koła, przez ośmiobiegową automatyczną skrzynię biegów.

Oczywistą rzeczą jest, że RS6 pokonał S8 pod względem mocy. Ponadto waży 155kg mniej, od sportowej limuzyny, co jest nie bez znaczenia.

Czy te liczby przedłożyły się na ostateczny wynik wyścigu? Aby się tego dowiedzieć, koniecznie obejrzyj ten wyścig. Oprócz zwykłego pojedynku na 1/4 mili, auta wzięły udział w wyścigu „z rolki” i próbie hamulców. Audi S8 zaskoczyło wielu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News