Smart EQ ForTwo Racing Green Edition, to super rzadka wersja. Nie uwierzysz ile kosztuje [WIDEO]

Smart EQ ForTwo Racing Green Edition, to super rzadka wersja. Nie uwierzysz ile kosztuje [WIDEO]

uks-smart-eq-fortwo-racing-green-costs-more-than-a-2021-ford-mustang-in-the-us-165760_1

Podaj dalej

Ten wyjątkowy Smart EQ ForTwo, jest już oficjalnie dostępny i można go zamawiać. Wydanie w kolorze Racing Green, to specjalna wersja, dostępna w brytyjskim konfiguratorze. Dwumiejscowy, bez emisyjny samochód miejski ma ekskluzywne dodatki, które noszą logo Brabusa. To w rezultacie, winduje cenę w górę.

smart-eq-fortwo-racing-green
foto Smart

Smart EQ ForTwo z logo Brabusa, szokuje ceną

Ceny zaczynają się od 137,6 tys. złotych, uwzględniając brytyjską dotację na elektryka, w wysokości ok. 13,2 tys. zł. Za takie pieniądze można było kupić w USA, nowego Forda Mustanga EcoBoost z 2021 r., którego ceny startują od 105 tys. zł. Co czyni go tak wyjątkowym i wartym tej ceny?

Cenę windują ekskluzywne dodatki. Lakier Racing Green Metallic, 16-calowe czarne felgi aluminiowe Brabus Monoblock XI ze srebrnym podcięciem, reflektory LED i panoramiczny szklany dach.
Brabus podpisał swoim logo, szyte ręcznie na miarę skórzane fotele, które owinięto skórą Cognac Nappa z przeszyciami  Racing Green. Trójramienna wielofunkcyjna kierownica, ma takie samo wykończenie i mają podwójne szwy.

Na branding tunera wskazują również napisy na progach drzwi, dźwignia hamulca ręcznego, dźwignia zmiany biegów i sportowe pedały. Ponadto sama kabina Smart EQ ForTwo Racing Green Edition, ma elementy wykończeniowe przypominające włókno węglowe. Biegną przez konsolę środkową oraz system multimedialny. Ekran dotykowy systemu, o przekątnej 8-cali wyposażono w Android Auto i Apple CarPlay.

smart-eq-fortwo-racing-green
Foto Smart

Ekskluzywny maluch, nie jest dostępny w Polsce

Moc generuje silnik elektryczny, o mocy 82 koni mechanicznych, który napędza samochód na tylne koła za pomocą jednobiegowej skrzyni biegów. Maksymalna prędkość jest elektronicznie ograniczono do 130 km/h. Ten mały elektryczny samochodzik, potrzebuje 11 sekund by rozpędzić do setki swoje 1310 kg.

Akumulator litowo-jonowy ze standardową ładowarką o mocy 22 kW, zapewnia zasięg około 113 km. Naładowanie go, z domowej sieci zajmuje mniej niż 6 godzin. Ekskluzywny elektryk obsługuje również szybkie ładowanie, w związku z tym, naładowanie do poziomu do 80%, zajmie mniej niż 40 minut.

Ceny Smarta ForTwo Coupe w Wielkiej Brytanii,  startują od 107 tys. zł. Za wersję Cabrio, należy zapłacić na początek 120 tys. zł.
W Polsce ceny malucha ForTwo od Smarta, startują od 97 tys. zł. Jeśli ci się podoba, możesz dostać na niego rządową dopłatę, w wysokości 27 tys. złotych. W związku z tym, zapłacisz mniej. Niestety wersja od Brabusa, nie jest dostępna na polskim rynku.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News