Shmee kupił sobie elektryczny samochód. Właśnie opowiedział, że życie z Porsche Taycan to jakiś koszmar [WIDEO]

Shmee kupił sobie elektryczny samochód. Właśnie opowiedział, że życie z Porsche Taycan to jakiś koszmar [WIDEO]

shmee kupił samochód elektryczny

Podaj dalej

Shmee czyli właściwie Tim Burton, prowadzi jeden z najpopularniejszych kanałów YouTube poświęcony samochodom. Znany z tego, że żyje z benzyną we krwi, postanowił spróbować świata EV. Kupił sobie pierwszy elektryczny samochód – Porsche Taycan i odkrył, że życie z nim to prawdziwy ból życia. W związku z tym, zdecydował się o tym opowiedzieć w poniższym filmie.

Shmee kupił elektryczny sportowy samochód i zaczyna tego żałować

Jak wyznaje na początku filmu, Shmee nie może naładować swojego Taycana, w miejscu gdzie go parkuje. Dlaczego tak się dzieje? Mieszka w mieszkaniu, gdzie nie ma wyznaczonego miejsca parkingowego, gdzie mógłby naładować samochód.
Gdyby zaparkował swojego Taycana w domu, w garażu to rozwiązałoby to sprawę. W związku z tym, Youtuber planuje rozwiązać ten problem. Za około miesiąc zaplanował otwarcie Shmuseum – miejsca, w którym będzie przechowywał wszystkie swoje samochody. Jak nazwa wskazuje prawdopodobnie umożliwi jego zwiedzanie wszystkim swoim fanom i miłośnikom motoryzacji.

Główną zaletą samochodu elektrycznego jest to, że nigdy nie trzeba zatrzymywać się na stacjach paliw, jeśli można go naładować w domu.
Dzięki temu, że jego akumulatory mają szansę naładować sie podczas wielogodzinnego postoju, można mieć do dyspozycji pełen zasięg, kiedy tylko tego potrzebujesz. Co jeśli musisz pojechac dalej? Masz wtedy do dyspozycji publiczne ładowarki, które powinny załatwić sprawę. Jak się okazuje, nie zawsze tak jest.

Cztery razy próbował naładować samochód

Shmee próbował naładować Taycana cztery razy i był naprawdę sfrustrowany tym, że za każdym razem próby zakończyły się niepowodzeniem, a samochód za każdym razem był tylko podładowany.
Kiedy zaparkował i podłączył samochód do ładowarki, ten miał 23% zasięgu, gdy Shmee wrócił po 3 godzinach, zasięg wzrósł  jedynie do około 54 procent.

Sfrustrowany Youtuber wspomina, że ​​będzie musiał wrócić z Porsche Taycan do sprzedawcy, aby sprawdzić, co się dzieje. Wierzymy, że spędzanie wielu godzin przy ładowarce potrafi wykończyć nerwowo

Samochód z silnikiem spalinowym zwykle wyświetla komunikaty, na tablicy przyrządów i ostrzega o tym, że coś jest nie tak. Wygląda na to, że Shmee właśnie odkrył, że brytyjska infrastruktura ładowania musi się znacznie poprawić, jeśli plan na by pełna elektryfikacja nastąpiła już od 2035 roku. W związku z tym, przesiadkę można było odłożyć na nieco później.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News