Rządowy dodatek na węgiel. Wszyscy chcą go dostać, a często nie kupią nawet tony

Rządowy dodatek na węgiel. Wszyscy chcą go dostać, a często nie kupią nawet tony

tani węgiel i ekogroszek strategia zakupu

Podaj dalej

Dodatek na węgiel, jaki w drodze ustawy proponują Polakom rządzący, podzielił rodaków. Ci, którzy używają innego paliwa do ogrzewania domów, czują się dyskryminowani, a inni usiłują dokonać korekt deklaracji CEEB, by go dostać. Tymczasem ceny surowca przeszły zmiany.

Węgiel z rządowym wsparciem- kto i ile go kupi?

Wsparcie finansowe na węgiel może się okazać kroplą w morzu potrzeb. To dlatego, że może ono nie wystarczyć nawet na zakup jednej tony surowca do ogrzewania domu i garażu.

Jak sprawdziła Wirtualna Polska, ceny za tonę węgla, jakie obowiązują w 15 losowo wybranych składach, niekiedy są szokujące. Najdrożej jest w Ciechanowie, gdzie tona surowca kosztuje 3550 zł. Ponad 3000 zł trzeba zapłacić m.in. w Lublinie, Chełmie, Jeleniej Górze, Włocławku, Radomiu, Elblągu i Zamościu.

Najtaniej jest w Zielonej Górze, gdzie tonę węgla wycenia się na 2500 zł. Następnie nieco więcej trzeba zapłacić w Gostyninie-2650 zł, Częstochowie-2700 i Lesznie-2750 zł.

Rządowy dodatek 3000 zł wystarczy na zakup jednej tony w Słupsku, Siedlcach i Białej Podlaskiej.

podatek wegiel gaz dom garaż
Pixabay

Polacy rzucili się na zmianę złożonych deklaracji

Informacja o rządowym projekcie wypłat 3000 zł dodatku na węgiel spowodowała lawinę chętnych na zmianę deklaracji CEEB. Ustawa obecnie trafiła do Senatu, który będzie nad nią pracował w dniu dzisiejszym. Tymczasem dodatek węglowy może się okazać niewystarczający, by kupić za niego tonę węgla.

Jak dowiadujemy się w publikacji Wirtualnej Polki, przedsiębiorcy sprzedający węgiel, jego ceny mogą niebawem wzrosnąć. Tanio jest tylko w sklepie PGG, gdzie tona kosztuje nieco ponad 820 zł. Problem polega na tym, że ciężko go dostać i trzeba wykazać się cierpliwością i sprytem.

Nie wszyscy Polacy, pomimo wysokich kar, jakie ich czekają, wywiązali się z obowiązku złożenia deklaracji CEEB. Ilość chętnych na zmianę danych dotyczących źródła ogrzewania jest zaś zaskakująca. Codziennie jest to nawet kilkadziesiąt osób. W samej gminie Kościelisko poprawiono już kilkaset deklaracji CEEB.

Nie tylko drogi węgiel. Polacy zapłacą rekordowo dużo za domy, garaże i mieszkania

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News