Rząd wprowadza ważne zmiany. Polacy pozostawią w domu kolejny dokument

Rząd wprowadza ważne zmiany. Polacy pozostawią w domu kolejny dokument

polacy zamiast dowodu wezma aplikacje

Podaj dalej

Polacy już od jakiegoś czasu korzystają z dóbr cyfryzacji i wsiadając do samochodu, nie muszą pamiętać o zabieraniu dowodu na posiadanie uprawnień do jego prowadzenia. Nie jest im też konieczny dowód osobisty, o ile samochód należy do nich i poruszają się nim po Polsce. W przypadku korzystania z wielu usług wciąż trzeba go okazywać, dla potwierdzenia tożsamości. Dobra wiadomość to taka, że wkrótce to się zmieni.

Aplikacja zamiast oficjalnego dowodu osobistego- mObywatel na równi z oficjalnym dokumentem

We wtorek rządzący przyjęli projekt uchwały, na który czekało wielu Polaków. Aplikacja mObywatel, z której chętnie korzystają, ma być według niego oficjalną formą potwierdzania tożsamości.

To oznacza, że aplikacja, która dotychczas pozwalała na korzystanie z elektronicznych recept, zniżek w sklepach i stanowiła narzędzie do sprawdzenia punktów karnych dla kierowców, czy ważności prawa jazdy stanie się oficjalną formą potwierdzania tożsamości.

mobywatel polacy tylko z aplikacją
gov.pl

Pozostałe dokumenty dostępne w aplikacji Polacy wykorzystają na równi z oryginalnym dokumentem

Projekt rządowej ustawa obejmuje zmianami także pozostałe dokumenty, jakie Polacy posiadają w aplikacji mObywatel. To oznacza, że zarówno znajdujące się tam prawo jazdy, jak i legitymacja studencka będą tak samo ważne, jak ich oryginalny odpowiednik.

Polacy korzystający z Karty Dużej Rodziny tez będą mogli korzystać oficjalnie z tej dostępnej w aplikacji, bez konieczności pokazywania dowodu. Tak samo będzie również w przypadku dokonywania opłat administracyjnych. Będzie je można dokonywać online. Użytecznym dodatkiem będą również powiadomienia push.

Szczegóły rządowego projektu ustawy można prześledzić tutaj.

NIE PRZEGAP

28 lutego to ostatnia szansa, by paliwo kupić taniej o ponad 1 zł. Warto się pospieszyć z wnioskiem

Od 27 lutego nowy mandat dla kierowców. Muszą uważać, gdzie wjeżdżają samochodem – stracić można 2000 zł

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News