Rząd szykuje dla Polaków ważne dofinansowania. Wnioski o ich uzyskanie będzie można składać w kwietniu

Rząd szykuje dla Polaków ważne dofinansowania. Wnioski o ich uzyskanie będzie można składać w kwietniu

dofinansowanie

Podaj dalej

Szereg ofert dofinansowania w ramach programów wspomagających Polaków w dobie wysokiej inflacji i drożyzny już wyczerpano. Dobrą wiadomością jest ta, że pojawią się kolejne i to już w najbliższym czasie. Ci, którzy z nich skorzystają nie będą się już na pewno martwić, że węgiel jest drogi lub, że ciężko go dostać. Rąbka tajemnicy w tej sprawie uchyliła w niedzielę minister klimatu Anna Moskwa.

W kwietniu kolejne dofinansowania dla Polaków z programu, z jakiego chętnie korzystali

Wśród cieszących się największym zainteresowaniem Polaków były dofinansowania na to, by mogli sobie kupić do domu urządzenia pozwalające wyeliminować węgiel do ogrzewania. Liczba złożonych wniosków była na tyle duża. że ich składanie zakończono z powodu wyczerpania limitu środków.

Jak informowała w niedzielę minister klimatu Anna Moskwa, rządzący zdecydowali, że będzie kolejna, już piąta edycja programu „Mój Prąd”. To nie wszystko, bo pieniądze z programu będzie można przeznaczyć nie tylko na fotowoltaikę.

Będzie można z niego sfinansować oprócz instalacji fotowoltaicznej, także pompę ciepła albo kolektory słoneczne” – oświadczyła Moskwa, na spotkaniu z mieszkańcami w Kozienicach (Mazowieckie).

Będą także dotacje dla przedsiębiorców

Oprócz kolejnej dotacji z programu „Mój Prąd”, rozszerzonej o nowe urządzenia, pojawią się nowe skierowane do przedsiębiorców. Jak zapowiedziała minister klimatu, środki na odnawialne źródła energii pochodzić będą zarówno z krajowych, jak i unijnych środków. Kiedy przedsiębiorcy będą mogli z nich skorzystać?

Minister Moskwa nie podała szczegółowej daty. Jak zapowiedziała, takie środki powinny się pojawić najwcześniej pod koniec tego roku lub na początku 2024 r. Podkreśliła, że nowe inwestycje Polaków są im potrzebne, ale nie ze względu na deficyt węgla.

Rekordowe zainteresowanie inwestycjami w magazyny energii, pozwoli obniżyć rachunki za prąd i zmienić rynek zarządzania energią. Nowe dofinansowania pozwolą na takie inwestycje przedsiębiorcom i samorządom. Pobieranie prądu nie ze źródła, a z magazynów energii obniży ich wydatki i pozwoli na oszczędności.

NIE PRZEGAP

Ważne zmiany w e-sklepie PGG. Węgiel w kilku rodzajach i nowe informacje na temat odbioru

Tani węgiel? Polacy znaleźli świetną alternatywę. Ruszyli na zakupy i mają na nie dofinansowanie

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News