Rosnące ceny paliwa wywołały nową epidemię. Kierowcy muszą się zabezpieczyć

Rosnące ceny paliwa wywołały nową epidemię. Kierowcy muszą się zabezpieczyć

złodzieje paliwa kradną tablice jpg

Podaj dalej

Zdobycie paliwa w niższej cenie skusi na pewno wielu kierowców, co skrzętnie wykorzystują amatorzy szybkiego zarobku. W tym celu opracowują nowe metody, które pozwalają im sprzedać benzynę i diesla ze 100% zyskiem. Zdarza się jednak, że sami kierowcy biorą sprawy w swoje ręce.

Amatorzy darmowego paliwa mają nowy sposób na tankowanie

Wysokie ceny paliwa doprowadziły do rosnącej liczby kradzieży diesla i benzyny. Przy okazji masowo ginie coś jeszcze, a mianowicie tablice rejestracyjne.

Jak uważa policja w Birmingham, to już plaga, a cały proceder trwa od początku marca. Funkcjonariusze są niemal pewni, że tablice służą do tego, by je zamontować na samochodzie, zatankować na stacji i uciec bez opłacenia rachunku.

Ta metoda nabycia darmowego paliwa jest znana w Polsce i jak widać, świetnie się sprawdza za granicą. Niewątpliwie jest to jakiś sposób na ominięcie niebotycznie wysokich wydatków, ale niestety niezgodny z prawem.

Tylko w ciągu ostatnich dni marca doszło do serii kradzieży tablic. Oszuści dopasowują tablice do silników w samochodach, tak by było trudniej wykryć sprawcę, gdy zatankują paliwo z dystrybutora i uciekną.

kradziez paliwa tablice rejestracyjne jpg
www.freepik.com

Maskowanie prawdziwej tożsamości stało się plagą

Jak pisze BirminghamLive, tablice najczęściej giną wieczorami lub wczesnym rankiem. Od 10 marca zdarzało się, że ginęły codziennie i na tej samej ulicy. W sumie z zaparkowanych samochodów skradziono 10 tablic. Policja nadal bezskutecznie poszukuje sprawców.

Kierowcy muszą się liczyć z tym, że popularny proceder będzie się powtarzać, bo sprzyja temu sytuacja na rynku paliw. Dlatego dobrze jest zainwestować w śruby zabezpieczające tablice przed kradzieżą, które bez problemu znajdziesz w wyszukiwarce Google.

W Polsce w ciągu ostatnich dwóch tygodni złodzieje nie dają spokoju kierowcom. Już nie samochody, a tablice cieszą się dużym zainteresowaniem. Ukraść je jest bardzo łatwo, bo zwykle nie są dobrze zabezpieczone. Jeździć bez nich nie wolno, a dla kierowców założenie nowych to wydatek i strata czasu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News