Rivian trafił na detailing i wszystko się wydało. Ekspert pokazał dokładnie jak jest wykonany [WIDEO]

Rivian trafił na detailing i wszystko się wydało. Ekspert pokazał dokładnie jak jest wykonany [WIDEO]

Rivian trafił do detailera

Podaj dalej

Elektryczny Rivian to konkurent Tesli. Pickup zasilany prądem zdobył już nie jedno wyróżnienie m.in tytuł ciężarówki roku od MotorTrend. R1T to pierwsza seryjna elektryczna półciężarówka, która już trafiła do klientów. Jak jest wykonana?

Świeżutki elektryczny pickup trafił w ręce specjalistów

Pickup Rivian R1T zasilany prądem jest imponujący i trafił szybciej do klientów niż Tesla Cybertruck. W związku z tym na dziś nie ma żadnej konkurencji. Jeśli chciałbyś wiedzieć jak jest wykonany konkurent Tesli, możesz właśnie się przekonać, bo jeden z pierwszych egzemplarzy trafił na detailing.

Specjalista z Chicago Auto Pros zanim położył powłokę ceramiczną na samochodzie, postanowił nieco mu się przyjrzeć. To w końcu nowość i do tego jeden ze świeżutkich egzemplarzy jakie zjechały z taśmy produkcyjnej. Czy pośpiech związany z tym, by wyprzedzić konkurencję, nie odbił się na jakości wykonania?

Za Riviana R1T trzeba zapłacić minimum 67 500 dolarów, a dodatkowo amerykański rząd oferuje na niego ulgę podatkową. Dobrze by było, gdyby nie reprezentował jakości Tesli.

YouTube/Chicago Auto Pros

Specjalista od detailingu pokazał, że Rivian ma dosłownie pewne „niedociągnięcia”

Elektryczny pickup trafił do Chicago Auto Pros na zabiegi kosmetyczne. Miał mieć założoną m.in powłokę ceramiczną i folię ochronną. Specjaliści na początek przyjrzeli się bliżej jego jakości.

Pierwsza rzecz jaka rzuca się w oczy jeśli chodzi o jakość, to wykonanie drzwi kierowcy. W tym egzemplarzu R1T nie przylegają do tylnych drzwi pasażera. Widać to gołym okiem i można wyczuć. Podobnie jest z dolną częścią drzwi kierowcy. Tam jak pokazuje ekspert, nie styka się ona z wykończeniem błotnika.

Wejście do portu ładowania też ma pewne luki, ale jak mówi Jason z z Chicago Auto Pros większość ludzi może go nie zauważyć. Niestety mogą oni zobaczyć rysy na kołach i na chowanej pokrywie bagażnika. Według fachowca może to mieć związek z brudem i piaskiem na nadwoziu.

To co na pewno zachwyca to wnętrze elektrycznego samochodu. Tu specjaliści nie znaleźli niczego, do czego można się przyczepić. W kabinie pickupa zastosowano świetne materiały i złożono je bez zarzutu. Jak mówi Jason z Chicago Auto Pros, to najlepsza część Riviana.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News