Rivian R1T pędzi do setki jak Audi RS5. Na taką recenzje czekaliśmy [WIDEO]

Rivian R1T pędzi do setki jak Audi RS5. Na taką recenzje czekaliśmy [WIDEO]

przetestował Rivian R1 test

Podaj dalej

Amerykański startup Rivian oferuje wyjątkowego elektrycznego pickupa R1T, który oprócz świetnego elektrycznego napędu ma mnóstwo praktycznych rozwiązań. Nie musimy nadmieniać, że wygląda też świetnie?

Rivian R1T to praktyczna i świetna elektryczna półciężarówka

Rivian R1T to konkurent Tesli Cybertruck. W przeciwieństwie do niej istnieje i jest świetną propozycją. Jeśli lubisz niebanalne recenzje samochodów, koniecznie obejrzyj poniższe wideo.

Matt Watson z CarWow zwykle testuje osiągi samochodów w testach na ćwierć mili, ale również recenzuje samochody nie tylko dla potencjalnych klientów. Ciekawy nowinek z elektrycznej strony motoryzacji zaprezentował Riviana R1T, który miał być konkurencją dla Tesli Cybertruck, ale póki co tej nadal nie ma.

Rivian elektryczna półciężarówka

Na pierwszy rzut oka z przodu widzisz owalne reflektory, które wpatrują się w ciebie niczym wielkie oczy. Kiedy patrzysz na sam projekt nadwozia, nie masz wątpliwości, co dziś wybrałby statystyczny klient, a nie fanatyk Tesli. Design jest nowoczesny i wyrazisty, co podkreślają długie paski świetlne z tyłu i z przodu pickupa.

Powierzchnia Riviana jest idealnie gładka, za sprawą tego, że klamki są ukryte i pojawiają się wraz z naciśnięciem kluczyka. Sam projekt detalu służącego do odblokowania samochodu jest świetny. Jak zobaczysz na nagraniu, ciężko go zgubić, a sam Rivian wydaje niebanalne odgłosy, gdy go użyjesz. Nie tylko fani Twittera będą zachwyceni.

To tyle o zewnętrzu, bo w tym samochodzie to ilość dostępnych funkcji najbardziej oszałamia.

Luksus na pokładzie przez duże L

Jak zobaczysz, kabina elektrycznego pickupa posiada szereg sprytnych funkcje i wygląda jak luksusowy salon. Pod siedzeniem kierowcy mieści się głośnik bluetooth na wypadek imprezy na plaży. Jest także latarka w drzwiach na wypadek, gdyby impreza nieco się przeciągnęła.

Opcjonalnie klienci mogą nabyć niezbędnik Rivian Field Kit, który składa się ze 130 elementów. Wśród nich są m.in. wodoodporne ponczo, koc piknikowy i składana łopata. Wyposażenie zaś robi wrażenie, co zobaczysz na filmie.

rivian elektryczna wnętrze

Ogólny projekt amerykańskiego startupu, nie tak ekstremalny jak Tesla Cybertruck. W środku kierowca ma osobny wyświetlacz, a system informacyjno-rozrywkowy jest responsywny i bardzo intuicyjny w obsłudze.

To co najbardziej cię zapewne interesuje to akumulator i zasięg. Rivian posiada 4 silniki elektryczne i oferuje ponad 500 km zasięgu (314 mil). Jest jeszcze coś ważnego- ten pickup jest bardzo szybki. Potrafi wykrzesać 800 KM i 900 Nm momentu obrotowego, co w rezultacie pozwala mu dobiec do setki w czasie 3,8 sekundy.

Jak radzi sobie w terenie, ze sprintem na asfalcie i ile wynosi droga hamowania? Zobaczcie sami, ale  robi to lepiej niż Audi RS5, a waży więcej. Imponujące ? Jeśli potrzebujesz szybkiego pickupa, już w tym roku możesz na niego wydać wolne 288 tysięcy złotych.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News