Rimac Nevera kontra Tesla Model S Plaid, czyli wyścig, na który czekali wszyscy. Tylko nie Elon Musk [WIDEO]

Rimac Nevera kontra Tesla Model S Plaid, czyli wyścig, na który czekali wszyscy. Tylko nie Elon Musk [WIDEO]

elon musk tesla vs rimac nevera

Podaj dalej

Kiedy Elon Musk wprowadzał na rynek, Teslę Model S Plaid mówił, że będzie szybsza niż każde Porsche i bezpieczniejsza niż każde Volvo. Kiedy Model S Plaid zmierzył się z Porsche Taycan Turbo S, wyglądało to trochę na nierówną walkę. Co stanie się, gdy dostanie prawdziwie mocnego przeciwnika?

Na ten pokaz siły czekali wszyscy, ale nie Elon Musk

Właściciel kanału YouTube Drag Times spełnił marzenie kierowców. Zarówno tych zafascynowanych światem szybkich elektryków  jak i tych, którzy udają, że ich to nie interesuje.
Cóż, czasy się zmieniają, teraz najbardziej oczekiwany wyścig drag odbywa się między dwoma samochodami elektrycznymi.

Kiedy weteran wyścigów drag Brooks Weisblat, właściciel najnowszej Tesli Model S Plaid dostał zaproszenie do ustanowienia kilku rekordów na ćwierć mili z obłędnym elektrykiem, jakim jest Rimac Nevera, nie mógł odmówić.

YouTube DragTimes

Chorwacki elektryczny pocisk zbudowano tylko w liczbie 150 egzemplarzy, co czyni go ultra ekskluzywnym, w pełni elektrycznym hipersamochodem. Sprint do setki zajmuje mu 1,85 sekundy a prędkość maksymalna wynosi 412 km/h. W związku z tym Nevera jest jednym z najszybszych samochodów na świecie.

Model S Plaid jest przerażająco szybkim pojazdem, który w ciągu kilku miesięcy zyskał reputację niszczyciela 1/4 mili. Jedno jest pewne, kiedy Elon Musk miał na myśli osiągi i nowe technologie, oczekiwał spektakularnych rezultatów.

Czy Tesla z elektryczną mocą 1020 KM jest w stanie zagrozić szalonemu Rimacowi Nevera ? Sprawdź czy warto wydać pieniądze na dzieło, które stworzył Elon Musk czy lepiej postawić na chorwacki temperament.

W końcu masz przed sobą dwa najlepsze i najszybsze samochody produkcyjne, którymi możesz się ścigać nie budząc sąsiadów.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News