Rekordowa obniżka dopiero nadchodzi. Oto ile Polacy zapłacą za węgiel i ekogroszek

Rekordowa obniżka dopiero nadchodzi. Oto ile Polacy zapłacą za węgiel i ekogroszek

węgiel krajowy węglokoks PGG

Podaj dalej

W związku z tym, że rządzący zapowiedzieli zwiększenie zakupowych limitów, a PGG ogłosiło, że węgiel i ekogroszek już można zakupić w ilości 5 ton, Polacy zastanawiają się nad zrobieniem zapasów. Ceny już znacznie niższe znacząco do tego zachęcają, ale czy nie warto jeszcze poczekać?

Ceny za węgiel i ekogroszek będą jeszcze niższe?

Chcący poczynić zakupy na zapas zachęceni do zakupów przez ceny i nowy większy limit na węgiel i ekogroszek, muszą dobrze się zastanowić. Gdyby rządowy węgiel i ekogroszek oferowano do czerwca, jak się planuje, to warto poczekać z robieniem zapasów. Dlaczego?

Rząd chce wydłużyć okres, na jaki ma obowiązywać preferencyjny zakup surowca, co spowoduje, że węgiel będzie jeszcze taniał, jak informuje ekspert z portalu Ekogroszek.pl. W swoim sklepie PGG podniosło zakupowy limit do 5 ton od 6 marca i oferuje tani ekogroszek. Za tonę trzeba zapłacić już mniej niż 2000 zł, co oznacza, że każda nawet niewielka obniżka oznacza rekordowe spadki w stosunku do 2022 roku. Czy i dlaczego ceny jeszcze spadną?

węgiel ceny
www.jakiekogroszek.pl

Rynek się ustablizował i ekogroszek tanieje

Według eksperta z wspomnianego portalu, ekogroszek tanieje kolejny miesiąc z rzędu. Nie bez wpływu na ten stan rzeczy jest fakt, że ceny węgla na światowych rynkach się ustabilizowały. Koszty zakupu są niższe niż w 2022 roku, czego jeszcze nie widać w polskich spółkach węglowych. Tam ceny nie odnotowały spadków.

Zakupy można też taniej zrobić u prywatnych przedsiębiorców, którzy oferują paliwo stałe w formie ekogroszku za ok. 2000 zł za tonę. Jak sprawdził ekspert, najtaniej można go kupić w sklepach Agroplon, KGM i Prestige. Co nie znaczy, że zakupy w marketach nie są już tańsze, niż były dotychczas. Jak mówi prezentacja portalu opublikowana tutaj, ekogroszek z Kazachstanu w tym miesiącu potaniał już o 450 zł w stosunku do lutego.

Ceniony przez Polakóe e-sklep PGG ma w planach nowa atrakcyjną cenowo ofertę polskiego węgla. W cenie 1770 zł za tonę będzie można kupić znacznie większą ilość produktów. Zwiększy się o połowę także ilość licencjonowanych składów, gdzie węgiel i ekogroszek będzie można odebrać.

Większa dostępność ekogroszku i węgla pozwoli na dalsze obniżki, dlatego nie ma obowiązku robienia zapasów już teraz. Można jeszcze z zakupem zaczekać.

NIE PRZEGAP

Od kwietnia kontrolerzy sprawdzą, czy Polacy mają nowy specjalny dokument. Za jego brak przewidziano nawet czterocyfrowe kary

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News