Rąbnął matce samochód, strzelił kilka browarów i pojechał w miasto. Występ 14-latka nie przeszedł bez echa

Rąbnął matce samochód, strzelił kilka browarów i pojechał w miasto. Występ 14-latka nie przeszedł bez echa

Podaj dalej

​Policjanci z Działdowa mieli intensywny weekend. Jedna z interwencji była bardzo nietypowa, bowiem samochód zatrzymany do jednej z kontroli, miał nietypowego kierowcę. Trzeba przyznać, że dzisiejsze nastolatki coraz szybciej chcą realizować sobie motoryzacyjne marzenia.

Podczas sobotniej służby na terenie Działdowa (warmińsko-mazurskie) funkcjonariusze policji  usiłowali zatrzymać do kontroli Peugeota. Niestety samochód nie zatrzymał się, w związku z tym patrol przystąpił do pościgu za niezdyscyplinowanym kierowcą.

nastolatek prowadził samochód
David De Lossy/Getty Images

Za kierownicą siedział pijany 14-latek, a samochód należał do jego matki

Policjanci po  krótkim pościgu zatrzymali samochód, a wtedy okazało się, że za kierownicą siedzi  14-latek.  Na dodatek badanie alkomatem wykazało, że nie był trzeźwy. Nieletni młodzieniec miał przeszło promil alkoholu w organizmie.

Niedoszły regionalny Kubica podczas brawurowej ucieczki przed policyjną kontrolą, wykonując manewr wyprzedzania zaliczył spotkanie ze znakiem drogowym. Chłopak nie posiadał prawa jazdy, w związku z tym na miejsce wezwano rodzicielkę,  która zabezpieczyła pojazd i zaopiekowała się synem.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Niestety występ 14-latka nie pozostanie bez echa. Dokumentacja z tego zdarzenia trafi do sądu, a ten podejmie  dalszą decyzję w sprawie jego odpowiedzialności za popełnione czyny i jego przyszłość. To spora cena, jak na zabawę w dorosłość.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News