Przelecieli dronem przez linię produkcyjną Giga Berlin. Nagranie trafiło na YouTube Tesli i robi furorę [WIDEO]

Przelecieli dronem przez linię produkcyjną Giga Berlin. Nagranie trafiło na YouTube Tesli i robi furorę [WIDEO]

przelecieli dronem przez fabrykę Tesli 2

Podaj dalej

Niedawno uruchomiona fabryka Tesli w Niemczech Giga Berlin cieszy się ogromnym zainteresowaniem, chociaż początki jej powstania były trudne. Wydaje się, że po fazie niechęci i seri sprzeciwów mieszkańcy Niemiec odkrywają, na czym polega amerykański geniusz Elona Muska.

Linia produkcyjna Tesli nagrana z dronu robi furorę na YouTube

Tesli nareszcie po latach oczekiwania na zielone światło w końcu udało się otworzyć fabrykę Giga Berlin i rozpocząć produkcję. Teraz amerykański producent samochodów elektrycznych odsłania kulisy tego, co dzieje się za murami fabryki. Nagranie tego, jak od podstaw powstaje samochód jest oszałamiające. Zanim się obejrzysz, wciągnie cię budząc rosnące zainteresowanie.

Z perspektywy ujęć dronu można zobaczysz, jak daleko posunęła się automatyzacja procesów technologicznych. Nie łudź się, że zobaczysz tu wielu pracowników. Zarówno na linii produkcyjnej, jak i montażowej ilość osób zaangażowanych w proces powstawania elektrycznej Tesli jest niewielka.

Ujęcia ciężkiej pracy robotów, które tworzą samochody lidera w branży samochodów elektrycznych, są fascynujące. Wszystko działa z niesamowitą precyzją i płynnością, a wideo aż prosi się o ścieżkę dźwiękową z muzyką klasyczną.

Lakierowanie Tesli

Proces lakierowania samochodów jest teraz pod szczególną kontrolą

Ujęcia dronu świetnie pokazują, jak przebiega proces lakierowania samochodów. Jak wiadomo, Tesla słynie z krytyki pod względem dbałości o szczegóły i wielokrotnie wytykano jej niedoskonałości w tej kwestii.

W Giga Berlin proces lakierowania Tesli nadzoruje większa ilość pracowników, którzy analizują wiele danych i wykonują testy, by upewnić się, że nie ma niedoróbek z wyrównaniem odcienia i dopasowaniem koloru. Elon Musk ma w Europie mocnego rywala w postaci koncernu Volkswagena, więc musi poświęcić uwagę jakości wykonania samochodów Tesli.

Europejczycy powoli przekonują się do samochodów elektrycznych, więc Elona Muska czeka walka o klienta. Giga Berlin musi działać znakomicie, bo przy odrobinie zachęty i prostego marketingu CEO Tesli może stać się liderem na starym kontynencie.

Fabryka jak zobaczysz na nagraniu poniżej, jest jeszcze na etapie ukończenia, ale działa i to jest najważniejsze. Nagranie ma jeszcze jeden cel- przyciągać do Giga Berlin pracowników.

Zniżki na towary i usługi, fajne warunki pracy i kluczowa rola w dekarbonizacji świata- czy może by lepsza zachęta do złożenia CV? Fakt, przydałyby się zniżki na samochody jak w fabrykach Volkswagena.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News