Przebrane za babcie, chciały zaszczepić się na COVID-19. Najlepsze jest to, że zrobiły to nie pierwszy raz!

Przebrane za babcie, chciały zaszczepić się na COVID-19. Najlepsze jest to, że zrobiły to nie pierwszy raz!

oszustki zaszczepiły sie na covid-19 2

Podaj dalej

Sezon na szczepienia przeciwko COVID-19 trwa na całym świecie. W pierwszej kolejności szczepi się seniorów. Niektórzy są tak zdesperowani, że posuwają się do oszustw żeby  zaszczepić się poza kolejnością. To co zrobiły te dwie kobiety zdumiewa.

Dwie kobiety zdecydowały się zmienić swój wizerunek. W tym celu przebrały się i nałożyły czepki, rękawiczki i okulary.  Wszystko po to by wyglądać na osoby starsze.

Oszustki podjechały samochodem, po kolejną dawkę szczepionki przeciwko COVID-19

Sytuacja miała miejsce w Orlando (USA) podczas szczepień mieszkańców w centrum kongresowym. Dwie kobiety zostały zdemaskowane w próbie wyłudzenia szczepionki na COVID-19 poza obowiązująca kolejnością.

Rzeczniczka biura szeryfa, Michelle Guido powiedziała, że kobiety zmieniły swój wiek urodzenia podczas rejestracji szczepień, aby ominąć system stanowy, który priorytetowo traktuje osoby w wieku 65 lat i powyżej. Wyglądało na to, że kobiety dostały już pierwszą dawkę, ale nie jest jasne gdzie.

„Ich nazwiska pasowały do ​​ich rejestracji, ale nie do dat urodzenia” – powiedziała gazecie Orlando Sentinel

Kobiety miały 35 i 45 lat

W filmie udostępnionym przez Biuro Szeryfa Hrabstwa Orange, można usłyszeć zastępcę mówiącego: „Ukradłaś szczepionkę komuś, kto potrzebuje jej bardziej niż ty”.
Kobiety w konsekwencji swojego oszustwa, nie będą mogły wrócić do centrum kongresowego z jakiegokolwiek powodu. Ani szczepionki, ani testu na COVID-19,  ani zjazdu lub pokazu. Jeżeli wrócą czeka na nie areszt.

KIEROWCO! MOŻESZ SPORO ZAOSZCZĘDZIĆ DZIĘKI TYM OPONOM NOWEJ GENERACJI. PRZEKONAJ SIĘ TUTAJ

Doktor Raul Pino, stanowy urzędnik ds. Zdrowia w Orange County, powiedział, że dochodzenie Departamentu Zdrowia będzie próbowało ustalić, gdzie oszustki zostały wcześniej zaszczepione  i jak udało im się umówić na wizytę.

 

Powiedział, że wydział „spróbuje dowiedzieć się, czy w procesie są jakieś dziury, jakiekolwiek luki, które pozwalają ludziom na to”.

Takich sytuacji i innych prób oszustw może być więcej, w związku z tym, że w coraz większej mierze aby móc korzystać z wielu aktywności np. podróże, trzeba mieć szczepienie przeciwko COVID-19 za sobą.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News