Prawie 5000 zł w trzech ratach. Tyle wyniesie nowy dodatek od drożyzny dla najmniej zarabiających

Prawie 5000 zł w trzech ratach. Tyle wyniesie nowy dodatek od drożyzny dla najmniej zarabiających

dodatek na inflacje i do emerytur

Podaj dalej

Trudna sytuacja spowodowana wysoką inflacją i kryzysem, który ma swoje źródło w wojnie pomiędzy Rosją i Ukrainą, spowodowała, że każdy dodatek do wysokich kosztów utrzymania to ulga dla gospodarstw domowych. Polacy dostali m.in. dodatek na węgiel i inne paliwa do ogrzewania domów, emeryci dopłaty do emerytur. Niektórzy mało zarabiający lub bezrobotni mogą liczyć na inne, nowe finansowe wsparcie tam, gdzie żyją i pracują.

Dodatek bez wniosków, bezpośrednio na konto

Polacy o niskich dochodach, prowadzący gospodarstwa domowe w Wielkiej Brytanii dostaną dodatek, który pomoże im poradzić sobie z rosnącymi kosztami utrzymania. Brytyjski rząd potwierdził wczoraj, że na finansowe wsparcie może ogółem  liczyć ponad 8 milionów osób.

Na uzyskanie dodatku „od drożyzny” nie jest konieczne składanie żadnego wniosku. Nowe wsparcie finansowe wpłynie bowiem na konta tych, którzy korzystają ze świadczeń tj. Universal Credit, Pension Credit i Tax Credit. Kwota, o jakiej mowa wyniesie 900 funtów.  Trafi ona na konta w 3 ratach, dlatego, by wyeliminować ewentualne nieprawidłowości w wypłatach.

Pierwsza, w wysokości 301 funtów (ok.1596 zł) trafi do nich wiosną. Druga, w wysokości 300 funtów (1590 zł) zostanie wypłacona jesienią 2023 roku. Trzecia w wysokości 299 GBP (1585 zł) trafi na konta wiosną 2024 r. To nie jedyne dodatki, jakie będzie można dostać.

dodatek od drozyzny emerytura uk
Pixabay

Wyższe emerytury, płaca minimalna i dopłaty dla inwalidów

Jak informuje portal bham.pl, Departament Pracy i Emerytur (DWP) poinformował, że osoby niepełnosprawne mogą liczyć na dodatkową, oddzielną płatność. Wyniesie ona 150 GBP (ok.795 zł), a w przypadku emerytów będzie to  300 GBP. Dodatek dla inwalidów trafi do nich latem, a emeryci i renciści mogą liczyć na nowe finansowe wsparcie podczas następnej zimy.

Dodatkowe pieniądze to jedyny sposób na złagodzenie skutków wysokiej inflacji w portfelach obywateli. Osoby o najniższych dochodach, są w najgorszej sytuacji niezależnie od kraju, w jakim zamieszkują.

„Walka z inflacją jest priorytetem tego rządu i jest jedynym sposobem na złagodzenie napięcia związanego z wysokimi cenami, napędzanie długoterminowego wzrostu gospodarczego i poprawę standardu życia dla wszystkich”– powiedziała cytowana przez bham.pl, Minister ds. Pracy i Emerytur Mel Stride.

Ponadto, wzrosną świadczenia, w tym Universal Credit oraz emerytura państwowa. Od kwietnia 2023 r. wzrośnie zgodnie z inflacją. Podwyżka wyniesie ponad 10%. W związku z tym zmiany obejmą również płacę minimalną. W kwietniu National Living Wage wyniesie 10,42 GBP (55,26 zł) za godzinę.

NIE PRZEGAP

Rząd ogłasza nowe dopłaty dla Polaków w blokach. Tym razem do wzięcia jest nawet 75 000 zł

Dodatek na węgiel z kolejną zmianą. Niektórych czeka duże rozczarowanie

Od Nowego Roku kontrole w domach i samochodach. Mandaty w tym przypadku wzrosną 30-krotnie

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News