Prawdziwa promocja na paliwa! Kierowcy przez 5 godzin tankowali paliwo za jedyne 48 groszy za litr

Prawdziwa promocja na paliwa! Kierowcy przez 5 godzin tankowali paliwo za jedyne 48 groszy za litr

promocja na tankowanie paliwa

Podaj dalej

Ceny paliwa nie dają kierowcom wytchnienia i trudno im oszczędzić na tankowaniu samochodu. Cena za litr benzyny to dziś wydatek rzędu 6,59 za litr, a diesla 7,37 zł. W innych krajach nie jest lepiej, a nawet jest sporo drożej. Dlatego pewnie byś się ucieszył, gdybyś mógł zatankować samochód za jedyne 48 groszy za litr?

Zatankował 45 litrów paliwa za jedyne 22 zł

Niektórzy mogli odetchnąć od wysokich cen paliwa i skorzystali z niezamierzonej promocji na tankowanie. W obecnej sytuacji to marzenie wielu kierowców. Nic dziwnego, że korzystali i nie zgłaszali niezadowolenia przy kasie.

Według danych opublikowanych przez Jalopnik średnia krajowa cena paliwa w USA wynosi obecnie 4,18 USD za galon. To w przeliczeniu na polskie litry daje kwotę 4,91 zł za litr. Niektórzy szczęśliwcy tankowali przez 5 godzin na Shellu w Chattanooga paliwo za jedyne 0,49 groszy za litr. Trwałoby to zapewne dłużej, gdyby nie fakt, że o błędnej cenie powiadomił właściciela stacji jeden z kierowców.

Być może pomyślisz, że źle zrobił, biorąc pod uwagę, ile na paliwie zarabiają dziś koncerny, ale właścicielem stacji jest osoba prywatna, która płaci marżę detaliczną powyżej ceny hurtowej. To według National Association of Convenience Stores kwota 15 centów za galon.

paliwa w promocyjnej cenie freepik
www.freepik.com

O wszystkim zadecydował źle umieszczony przecinek

Winnym tej sytuacji jest błąd techniczny, który spowodował, że przecinek pojawił się w nieodpowiednim miejscu na wyświetlaczu. Błędu w cenie nie zauważono, bo niewielu kierowców chce dziś patrzeć na ceny na dystrybutorze.

„Nawet nie patrzyłem na cenę, bo nie chciałem. Poszedłem odwiesić pistolet do paliwa z powrotem i zdałem sobie sprawę, że napompowałem 12 galonów, a kosztowało mnie to tylko 5 USD- powiedział w wywiadzie dla WRCB kierowca, który zgłosił pomyłkę.

Wydaje się, że perspektywa kolejnych podwyżek na stacjach, która pojawi się, wraz ze zbliżającym się latem sprawiłaby, że źle umieszczony przecinek znacznie skróci czas działania ewentualnych „promocji”. W czasach gdy turystyka paliwowa w Europie kwitnie, bo kierowcy szukają oszczędności, taka cena przyciągnęłaby tłumy chętnych chcących zaoszczędzić na tankowaniu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News