Porsche Taycan Turbo S kontra Tesla Model S. Czegoś takiego jeszcze nie widziałeś [WIDEO]

Porsche Taycan Turbo S kontra Tesla Model S. Czegoś takiego jeszcze nie widziałeś [WIDEO]

porsche kontra tesla

Podaj dalej

Pytanie, czy Porsche Taycan Turbo S jest szybsze, niż Tesla Model S Performance wciąż nie uzyskało dostatecznej odpowiedzi. Dziś po obejrzeniu tego nagrania społeczność fanów Tesli nie będzie zadowolona.

Tesla Model S w ostatecznej rozgrywce z Porsche Taycan Turbo S

W świecie rywalizacji pomiędzy szybki elektrykami Tesli jedynie Porsche wydaje się być godnym przeciwnikiem. Dotychczasowe wyniki wyścigów drag, nie dały jednoznacznej odpowiedzi na to, który z nich jest szybszy.

To nagranie może zakończyć tę niepewność, a fani Tesli nie będą zadowoleni, gdy je zobaczą. Fakt, wciąż mają w zanadrzu Teslę Model S Plaid- najszybszy produkcyjny samochód, który kosztuje mniej niż topowy Taycan. W jego obliczu wszystkie pozostałe wersje S Tesli straciły na znaczeniu.

Porsche Taycan Turbo S zatem może śmiało rywalizować z Modelem S, pomimo tego, że pochodzi z 2020 roku. Najnowsze wydanie sedana od Tesli z roku 2022 mogłoby zakłamać wynik, więc poniżej zobaczysz wydanie z 2021 roku.

porsche taycan turbo s tesla model s
YouTube/
GTBOARD.com

Porsche startuje z opóźnieniem, a efekt jest spektakularny

Niech początek rywalizacji cię nie zwiedzie, on jedynie czyni starcie bardziej widowiskowym. Co prawda nie wiadomo, czy kierowca Taycana zrobił to celowo, by zagrać w kotka i myszkę z Teslą Model S.

Mając na względzie, że linia toru jest ograniczona, niewątpliwie sporo ryzykował. Scenariusz, zakładający kiepski start, wydaje się niemożliwy, bo masz do czynienia z elektrykami, w których na próżno szukać efektów lag.

Porsche pięknie pokazuje magię dwubiegowej skrzyni biegów, która wystrzeliwuje niemieckiego elektryka niczym z procy. To nagranie to miła i ekscytująca odmiana dla wszystkich, jakie widziałeś. Monopol Tesli na wygrywanie właśnie został przerwany.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News