Porsche powiedziało, że nie da się tego zrobić. Przekonwertowane 911 EV już jest! [WIDEO]

Porsche powiedziało, że nie da się tego zrobić. Przekonwertowane 911 EV już jest! [WIDEO]

Porsche 911 EV

Podaj dalej

Gdyby spytać kilku przypadkowych fanów marki, o to co byłoby największym świętokradztwem, to z pewnością byłoby to Porsche 911 EV. Porsche 911 to kultowy model. Nikt nie ulepsza w ten sposób supersamochodów. A co gdyby taka konwersja już istniała?

Brytyjski specjalista w dziedzinie konwersji przerobił Porsche 911

Trudno sobie wyobrazić wolnossące Lambo lub Ferrari, którego właściciel zamienia fabryczny silnik na baterie zasilane prądem. Jeżeli chodzi o Porsche to nie trzeba już sobie tego wyobrażać, bo świętokradztwo już się dokonało.

Kultowe 911 według które mierzone są wszystkie sportowe samochody doczekało się konwersji na samochód elektryczy. Nikt do tej pory nie próbował „ulepszać” w ten sposób 911.

Dyrektor generalny Porsche powiedział niedawno:

„Koncepcja 911 nie pozwala na samochód w pełni elektryczny, ponieważ mamy silnik z tyłu i gdyby ciężar akumulatora został przeniesiony do tyłu, nie można było prowadzić samochodu. W tej dekadzie jest dla mnie bardzo jasne, że 911 będzie samochodem z ICE”

Jak powiedziało Porsche, umiejscowienie silnika tego samochodu jest nierozerwalnie związane z tożsamością modelu i wpływa na jego właściwości jezdne. Dlatego producent powiedział, że nie da się zrobić elektrycznej 911. Czyżby?

Porsche 911 EV
Porsche 911 EV

30-letnie Porsche 911 EV jest odporne na przyszłość

Jak donosi Electrek, brytyjski specjalista w dziedzinie wysokiej jakości konwersji i modernizacji pojazdów elektrycznych – właśnie wybrał kultową 911 generacji 964 jako swoje pierwsze duże przedsięwzięcie.
Podziwiamy ten fakt, bo ta konwersja to skok na głęboką wodę, gdy wcześniej siedziało się jedynie po kostki w brodziku.

Jak mówią, w każdym szaleństwie jest metoda. Misją Everrati jako firmy jest „odporność na przyszłość” zatem to przedsięwzięcie ma wydeptać ścieżki niezbędne do tego by uratować najbardziej kultowe spalinowe klasyki.

Tak, chcą, aby były elektryczne, ale konwersja nie będzie szkodzić lub zmieniać osobowości samochodów, nad którymi pracują. A co jeśli mogą zrobią to z wyjątkowym Porsche 911 ? To będzie dowód, że można to zrobić prawie ze wszystkimi samochodami.

Według producenta zatem, dokonali niemożliwego. Przekształcenie 30-letniego samochodu w samochód elektryczny z nowoczesnymi podzespołami i podwojoną mocą, przy jednoczesnym zachowaniu jego istoty? Nie wierzysz, że Porsche 911 EV ma sens? Sprawdź poniższy film.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News