Porsche odtwarza kultowe zdjęcie. Oto jak powstało [WIDEO]

Porsche odtwarza kultowe zdjęcie. Oto jak powstało [WIDEO]

Porsche 356

Podaj dalej

Prawie 60 lat temu znany narciarz Egon Zimmerman wykonał śmiały skok nad Porsche 356 . To zdjęcie, dzięki sugestywnemu kanionowi śniegu wyrzeźbionego po lawinie, stało się kultowe. Teraz producent postanowił zrobić je po raz kolejny a nagranie, które zobaczysz poniżej robi ogromne wrażenie.

To ekscytujący sposób na powrót do historii marki

Porsche zdecydowało, że w tegoroczną wersję legendarnego ujęcia odtworzy z pomocą norweskiego narciarza Aksela Lunda Svindala. Obaj sportowcy nosili numer 7 i obaj zdobyli złote medale w narciarstwie zjazdowym na igrzyskach olimpijskich. Poza tym i Zimmerman i Svindal podzielali pasję do Porsche. Oryginalne zdjęcie wykonał Hans Truöl.

Zdjęcie było po prostu perfekcyjne. Dużo w nim porsche . Dla mnie jako dzieciaka, jako fana Porsche.To przesłanie, aby być odważnym i próbować nowych rzeczy. I to właśnie robimy teraz- – mówi Svindal.

foto : Hans Truöl

Tym razem producent nie wybrał klasyka ale zdecydował się na zupełnie inny samochód, który jednocześnie wyznacza nowy początek. W kanionie wyrzeźbionym ze śniegu, na górskiej drodze, Svindal odtworzył obraz, który stał się tak sławny z udziałem Porsche Taycan.

Porsche dąży do przekraczania granic

Do oglądania kolejnego wydania skoku zaproszono młodszego brata Aksela Lunda Svindala-Egona, Karlheinza, i jego siostrzeńca Michaela. Dzięki temu mogli być świadkami powstawania teho wyjątkowego zdjęcia.

Rezultat to naprawdę fantastyczne ujęcie, na którym widać zdumienie i podziw świadków niepowtarzanego ujęcia, gdy narciarz skacze daleko nad ich głowami i samochodem. Jeśli chodzi o nagranie tej chwili to reakcja Svindala mówi sama za siebie.

Ok, to wyszło fajnie, huh”, mówi, widząc zdjęcia obok siebie, wyraźnie zaskoczony. „Jestem z tego naprawdę zadowolony, jeśli mogę tak powiedzieć. Wyszło naprawdę fajnie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News